st 29.9.2021
Aktuální zprávy

Nominace: premiéry pro Almásiho a Smékala

V říjnovém reprezentačním cyklu dojde i na dvě premiéry. Poprvé byli do národních týmů z Baníku přizváni útočníci Ladislav Almási a Daniel Smékal.

Dvaadvacetiletý Ladislav Almási v aktuální sezoně FORTUNA:LIGY čtyřikrát skóroval, a tak z pozice náhradníka byl nyní už povolán rovnou do kádru slovenské reprezentace, která příští týden absolvuje kvalifikační zápasy s Chorvatskem a Ruskem.

Úplně poprvé nakoukne do národního týmu Daniel Smékal, kterému se střelecky vede v dresu juniorky a dvakrát už se prosadil i v pohárových utkáních v dresu áčka. Devatenáctiletý útočník si řekl o pozvání do výběru do 20 let, který sehraje příští týden přípravné zápasy s Rumunskem a Anglií. Náhradníky jsou Petr Jaroň a Jaroslav Harušťák.

Filip Kaloč je už naopak zkušeným reprezentantem a ani tentokrát neschází ve výběru české jednadvacítky, která v kvalifikaci ME hraje dvojzápas proti Kosovu.

S osmnáctkou letí na turnaj do chorvatského Medulinu další tři hráči Baníku: brankář Martin Hrubý, záložník Matěj Šín a útočník Daniel Śmiga. Češi se utkají s domácí reprezentací, Dánskem a Belgií. Náhradníky jsou Karel Michlík a Denis Látal.


Nominace hráčů Baníku:

Slovensko A: Ladislav Almási

U21: Filip Kaloč

U20: Daniel Smékal

U18: Martin Hrubý, Matěj Šín, Daniel Śmiga

23
Jaroslav
Svozil
39
Dominik
Janošek
5
Jiří
Boula
16
Jan
Laštůvka
99
Ladislav
Almási
30
Viktor
Budinský
19
David
Lischka
12
Radovan
Murin
20
Jakub
Pokorný
4
Martin
Chlumecký
22
Filip
Kaloč
14
Petr
Jaroň
50
Ubong
Ekpai
10
Matěj
Šín
29
Ladislav
Takács
77
Gigli
Ndefe
32
Lukáš
Budínský
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
21
Jiří
Klíma
11
Nemanja
Kuzmanović
9
David
Buchta
7
Šimon
Falta
24
Jan
Juroška