FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Nemanja Kuzmanovič posílil Baník

03.01.2019 | Redakce

První zimní posilou Baníku se ve čtvrtek 3. ledna stal devětadvacetiletý Nemanja Kuzmanovič. Do Baníku přestoupil z Opavy a podepsal s klubem tříapůlletý kontrakt. Součástí transferu je odchod Bronislava Stáni do SFC Opava.

„Jsem velice rád, že se nám ve čtvrtek podařilo dotáhnout do konce všechny formality a hlavně podepsat veškeré klíčové dokumenty. Především smlouvu se samotným hráčem,“ uvedl Michal Bělák, výkonný ředitel FC Baník Ostrava.

Baník se rozhodl uzavřít s hráčem dlouhodobý kontrakt. „Postupovali jsme podobně jako u většiny jiných hráčů, které jsme v nedávné minulosti přivedli. Je to proto, že chceme mít celý kádr dlouhodobě pod smlouvou, abychom s ním mohli koncepčně pracovat,“ upřesnil Michal Bělák.

Výkonný ředitel se vyjádřil také k podmínkám transferu. „Do Opavy směřuje Bronislav Stáňa, nicméně součástí dohody je předkupní právo, které na hráče máme. Pokud by na něj Opava měla nabídku a chtěla by ho prodat, bude ho muset nejprve nabídnout nám,“ řekl Michal Bělák. „Pokud jde o finanční vyrovnání, jeho výši přesně specifikovat nechci, ale zaznamenali jsme spekulace v médiích a některé částky, které se v médiích objevily, bychom museli dělit až čtyřikrát, aby odpovídaly realitě,“ dodal výkonný šéf Baníku.

„Jsem velice rád, že jsem mohl do Baníku přestoupit. Myslím si, že jsem v nejlepším fotbalovém věku a tento přestup pro mě znamená fotbalový růst. Věřím, že Baníku pomůžu,“ řekl Nemanja Kuzmanovič, jehož kvality ocenil i Marek Jankulovski, sportovní ředitel Baníku. „Všichni víme, že na podzim dával za Opavu góly, na několik dalších přihrál. Za mě je to ale především komplexní hráč, který, věřím, zapadne do té naší mozaiky a pomůže nám dosáhnout cílů, které máme,“ řekl Marek Jankulovski.

Nemanja Kuzmanovič je tedy první zimní posilou Baníku, klub se nyní soustřeďuje na to, aby přivedl další. „Chceme posílit především ofenzivu. Doufám, že ještě dva transfery dotáhneme do konce,“ uzavřel Michal Bělák.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA