FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Nemanja Kuzmanovič: Měli jsme těžké nohy

08.01.2019 | Redakce

Úděl nováčků ho neminul. Nemanja Kuzmanovič si hned ve své zápasové premiéře za Baník musel proti Prostějovu natáhnout kapitánskou pásku. „To tak bývá, abych něco platil do kasy. Uvidíme, kolik mě to bude stát,“ usmíval se po utkání devětadvacetiletý srbský útočník, který do Baníku před týdnem přestoupil z Opavy.

Jaký pro vás byl první zápas za Baník?

Stejný jako každý první zápas v přípravě. Záměr toho utkání byl spíše kondiční. Nebylo to moc do nějaké extra kvality, ale dneska to bylo vyloženě tím náročnějším terénem. Jsme na začátku přípravy, měli jsme těžké nohy. Byl to klasický první přípravný zápas.

Jak se cítíte po prvním týdnu v Baníku?

Unaveně (smích). Cítím se dobře, kluci mě přijali dobře, jsem za to rád. Snažím se makat. Je to na začátku takové náročné. Čím déle budeme trénovat, tím to bude lepší.

Hned premiéru jsem ale mohl vyšperkovat gólem. Co chybělo?

Asi máte na mysli situaci, kdy jsem šel sám na gólmana. Mohl jsme vystřelit z první levou, ale špatně jsem si to posunul a zkoušel jsem si to pak zaseknout. To byla právě ta nerozehranost na začátku přípravy. Měl bych to řešit obstřelovačkou hned a mohli jsme vést. 

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA