ne 8.10.2023
Aktuální zprávy

Nemanja Kuzmanović: Děkuju všem!

Bouřlivých ovací se před sobotním utkáním s Pardubicemi dočkal dnes už bývalý hráč Baníku Nemanja Kuzmanović. Z rukou výkonného ředitele klubu Michala Běláka převzal dres s číslem 151, tedy s číslem odpovídajícím počtu jeho startů za Baník, včetně pohárových, a pak se rozloučil s fanoušky. Jejich potlesk byl bouřlivý, dlouhý, došlo i na skandování "Kuzmova" jména.

Čekal jste, že se dočkáte až takových bouřlivých ovací?

Nečekal. Člověk za tu dobu, po kterou jsem v Baníku byl, vycítí, že ho fanoušci mají rádi. Měl jsem s nimi krásný vztah, vraceli jsme si to nějak navzájem. Ale že to bude až takové, to jsem nečekal a jsem z toho krásně upřímně překvapený ještě teď, tedy den poté. Bylo to krásné, užil jsem si to moc a fanouškům a všem, kteří tu rozlučku připravili, za ten zážitek moc děkuju. Fanoušci Baníku opět ukázali, že jsou jasně nejlepšími fanoušky v celém Česku.

Na co jste myslel, když vám téměř deset tisíc fanoušků vestoje tleskalo?

Víte na co? Že to hrozně rychle uteklo. Byl jsem v Baníku zhruba čtyři a čtvrt roku, ale teď mi to přijde jako chvilka, protože to hrozně rychle uběhlo. To tak bývá, když se vám někde líbí. Přišlo mi to v tu chvíli takové neskutečné. Pocitově krátký čas strávený v Baníku a takový potlesk od lidí. A ještě jednu věc jsem cítil. Jak moc mi fanoušci Baníku chybí. Už je to skoro pět měsíců od mého posledního zápasu za Baník, který pořád sleduju, pořád mu fandím a fandit budu, ale ten zážitek ze hřiště, ten přímý kontakt s fanoušky Baníku, ten mi chybí. O to šťastnější teď jsem, že jsem se s nimi a celým Baníkem mohl takhle rozloučit.

Asi vás na přelomu let 2018 a 2019, kdy jste do Baníku z Opavy přicházel, nenapadlo, že se vám při loučení dostane takových ovací...

Určitě nenapadlo, ale na to člověk v takové chvíli nemyslí. Když přicházíte do nového působiště, nemyslíte na to, jaké to bude, až se budete loučit. Myslíte na to, že se chcete prosadit, být platný, pomoct. Tím spíše, když se jedná o takový klub, jakým je Baník. Tohle všechno jsem chtěl v Baníku dokázat. A ještě něco, co se mi bohužel nesplnilo. Něčeho dosáhnout. Nějakého úspěchu, třeba postupu do evropských pohárů. To jsem si moc přál, a byli jsme od toho i kousek, ale bohužel, tohle nepřišlo. Ale i tak mám a budu mít na Baník spoustu krásných vzpomínek, teď po sobotě ještě o jednu krásnou víc.

Po emotivním loučení s fanoušky jste pak sledoval utkání Baníku s Pardubicemi. Jak se vám výkon Baníku líbil?

Musím říct, že jsem kus prvního poločasu neviděl, protože jsem ještě strávil hodně času s fanoušky v kotli nebo v Sektoru mladého Chachara. Ale pak už jsem se díval a viděl jsem, že Baník hrál opravdu dobře. Výsledek není takový, s jakým by byl Baník spokojený, možná chybělo ještě trošku více důrazu před brankou, možná trocha štěstí, ale ten výkon se mi líbil a Baník jde opravdu nahoru. Bylo se na co dívat, věřím, že to tak bude i dál. Baníku budu pořád fandit, je to ten nejlepší klub, ve kterém jsem v Česku působil, baníkovec ze mě bude už napořád.

    

Zápasy

23.
neděle
června
15:00
Líšeň VS Baník
Přátelská utkání
26.
středa
června
16:00
Baník VS Žilina
Přátelská utkání

Další články