FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Nekompromisní přístup! Hráči musejí být pod tlakem

20.08.2015 | Tomáš Svoboda

Vhozenou rukavicí do fotbalového ringu je pro náš tým sobotní utkání 5. kola Synot ligy proti pražské Slavii, které na ostravském Městském stadionu začne ve 20:15. Na základě poznatků z dosavadního průběhu ligy a především z minulého duelu ve Zlíně se kouči Baníku Radomíru Korytářovi potvrzuje jedna z praxí ověřených pravd. „Znovu se mi potvrzuje, že hráči musejí být pod tlakem a na některé platí jenom bič. Tak k nim přistupuji a doufám, že to padne na úrodnou půdu,“ říká Korytář před zápasem, do kterého jdou baníkovci s jasným cílem zvítězit.

Trenérova slova jsou více než na místě zejména kvůli výkonu, který tým předvedl v prvním poločase na hřišti Zlína, kde nakonec prohrál 0:2. Fotbalu v našem podání scházelo snad vše, co má hráče zdobit. „Všichni víme, že zápas ve Zlíně byl z naší strany obzvláště v prvním poločase velmi špatný. S hráči jsme si vše vyhodnotili a ukázali si nedostatky v našem pohybu i v osobních soubojích. Nefungovalo nám zkrátka vůbec nic,“ ohlíží se Korytář za průběhem doposud nejméně povedeného zápasu této sezóny, k němuž hráči přistoupili s o poznání jiným zaujetím než na maximum vyhecovaný soupeř.

Kde hledat příčiny? „Je to hlavně o morálce hráčů. My si takový výkon prostě nemůžeme dovolit. I kdybychom za sebou měli úspěšné zápasy, tak musíme ke každému dalšímu utkání přistoupit stoprocentně připraveni a odevzdat maximální výkon. To, co jsme převedli, nikam nevede,“ dodává baníkovský kouč. Hráči si od něj v týdnu vyslechli oprávněnou kritiku, která má pomoci především k obnovení zdravé týmové morálky a poctivému fotbalu, který baníkovská jedenáctka předváděla v prvních třech kolech.

Strategické uvažování trenéra Baníku se však nijak nemění. „Můj přístup celkově vůči hráčům zůstává nekompromisní. Znovu se mi potvrzuje, že hráči musejí být pod tlakem a na některé platí jenom bič. Tak k nim přistupuji a doufám, že to padne na úrodnou půdu,“ podotýká Korytář, který dobře ví, že v jistých chvílích je lepší metodou zvýšený hlas než poklidné vysvětlování. „Pokud komunikace probíhá v harmonii, někteří hráči si to špatně vysvětlují a potom ustupují od své pracovitosti,“ navazuje trenér, jehož tým čelí výzvě získat v sobotním večerním zápase první body za ligové vítězství.

„Stejně jako do každého utkání chceme i teď vstoupit aktivně a soupeře porazit. Teď už ale na hráče musí být vyvíjen větší tlak, protože nad Slavií musíme zvítězit, abychom se v tabulce posunuli výše,“ uvědomuje si Korytář. V čem podle něj spočívá síla pražského celku? „Naposled dali Jihlavě tři góly ze standardky, takže nás čekají těžké situace ve vzduchu, kde si musíme pohlídat jejich silné hráče Škodu a Deliho. Když to zvládneme a dáme do naší hry vitalitu, agresi a herní kvalitu, uspějeme,“ přidává další z postřehů šéf baníkovského realizačního týmu.

Vzhledem k tomu, že první domácí utkání na Městském stadionu proti Mladé Boleslavi (2:2) přineslo velmi slušnou fotbalovou podívanou i diváckou účast, přeje si celé mužstvo, aby tomu tak bylo i tentokrát. „Věřím, že nás fanoušci opět přijdou povzbudit v hojném počtu a že si utkání užijí. Minule vytvořili velmi dobrou kulisu, která nám pomohla. Musíme jim však naším výkonem dát důvod, aby nás chodili povzbuzovat,“ uzavírá Korytář.


FC Baník Ostrava vs. SK Slavia Praha

Sobota 22. srpna 2015 od 20:15, Městský stadion Ostrava – Vítkovice

Bilance Baníku se Slavií Praha v samostatné české lize: 44 zápasů, 7 výher, 13 remíz, 24 porážek, skóre 41:70

Poslední vzájemný zápas:

FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha 0:0 (16. kolo Synot ligy 2014/15, hráno 28. listopadu 2014, Bazaly)

Žluté karty: Kenia, Latka, Hrubý.

Rozhodčí: Paták – Wilczek, Vysloužil.

Diváci: 4 296

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Frydrych, Kaša, Stronati, Holzer – Mensah (78. Byrtus), Greguš – Kukec, Lindpere (54. Baroš), Štěpán (60. Petrus) - Narh.

SK Slavia Praha: Rakovan – Dobrotka, Latka, Fialka, Mikula – Kodr (86. Hrubý), Zmrhal – Nitrianský, Kenia (79. Piták), Prošek (90. Balaj) – Škoda.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA