FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Návrat šampiona: přichází Jan Laštůvka!

26.01.2018 | Redakce

Před necelými čtrnácti roky vychytal Baníku poslední mistrovský titul, teď mu bude pomáhat se záchranou – vedení slezskoostravského klubu ulovilo jedno z nejzvučnějších českých gólmanských jmen současnosti Jana Laštůvku. Pětatřicetiletého rodáka z Karviné muselo vykoupit z angažmá ve Slavii Praha, trojnásobný český reprezentant dnes na Bazalech podepsal kontrakt na rok a půl s opcí.

Baník servíruje fanouškům další přestupovou delikatesu - po třinácti a půl letech se do modrobílých barev znovu převleče gólman posledních mistrů. Jan Laštůvka z Baníku do světa velkého zahraničního fotbalu vyrazil, teď se do něj znovu vrací!

„Jsme opravdu nadšeni, že se nám Honzův příchod povedlo dotáhnout. Osobně jsem přesvědčen, že v české lize není lepší gólman a ještě během podzimu by nám tahle možnost zněla jako sci-fi. Jednali jsme o tom několik týdnů, a nebylo to vůbec jednoduché, protože o brankáře takových kvalit je na trhu vždy zájem, a navíc měl stále smluvní závazek ve Slavii. V Honzovi získáváme obrovskou posilu a kvalitu,“ prohlásil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Karvinský odchovanec už má u kustodů připraven dres s oblíbenou šestnáctkou, se kterou v památné mistrovské sezoně dotáhl mužstvo až na vrchol. Spolu s Lukášem Magerou je dnes posledním mohykánem zlatého týmu 2004 hrající fotbal na nejvyšší úrovni.

„Vždycky jsem tvrdil, že se do Baníku rád vrátím bez ohledu na to, jestli bude v první nebo jiné lize. S Baníkem jsem byl po poslední změně majitelů celou dobu nějakým způsobem v kontaktu, ale když jsem se před rokem a půl vracel z Ukrajiny domů, už měl post gólmana obsazený, a proto jsme tehdy vůbec o této možnosti ani nejednali. Já jsem si rád zachytal doma v Karviné a teď se situace vyvinula takhle. Člověk, který zažil mistrovskou sezonu, a já to dodnes vidím úplně živě před očima, na to těžko může zapomenout. Věřím, že jaro s mužstvem, které tu je, zvládneme a Baník půjde nahoru,“ svěřil se s prvními dojmy Jan Laštůvka.

Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest, která gólmana zastupuje, nepochybuje o tom, že spolupráce bude přínosná pro obě strany. „Baník měl o návrat Honzy eminentní zájem, také sám Honza projevil přání vrátit se do rodného regionu. Jednání byla od začátku velmi férová, korektní a Václav Brabec v nich potvrdil velkou touhu postavit v Ostravě opět silné a ambiciózní mužstvo. Honza Laštůvka je nadále špičkový brankář a jsem přesvědčen o tom, že bude pro klub výraznou oporou. Zařadí se po bok dalších hráčů, kteří svou kvalitou a zkušenostmi budou schopni vrátit Baník mezi nejsilnější fotbalové značky Česka. Když Honza odcházel z Karviné, byl hodnocený jako nejlepší brankář ligy. Společně s Baníkem nepochybujeme o tom, že tomu v jeho novém angažmá bude stejně. Přestože je v nejlepším brankářském věku, existuje zde předběžná dohoda o pokračování Honzova působení v Baníku také po skončení aktivní hráčské kariéry. Jeho osobnost, jazyková vybavenost a velké množství kontaktů může být pro klub do budoucna velkým benefitem,“ uvedl Viktor Kolář.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA