FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Naše klasika, nechápal Robert Hrubý

01.04.2016 | Redakce

Měl prsty v obou vstřelených gólech Baníku. Navzdory tomu jeho tým na Hané utrpěl nejvyšší porážku v sezoně. I proto hodnocení záložníka Roberta Hrubého nevymohlo být pozitivní. "Byla to naše klasika," pronesl kysele.

"Já si fakt už ani nepamatuji zápas, kdy jsme nevedli a do poločasu o náskok nepřišli. Já už fakt nevím, co máme dělat, abychom to vedení udrželi. Bavíme se o tom pořád, ale pořád se nám to nedaří. Musíme tohle změnit, protože jestli chceme získávat body, tak se nám tyhle věci nesmí stávat. To prostě nejde," uvedl Robert Hrubý.

Čím si to ale vysvětlujete?

Opravdu nevím, rozhodně si nemyslím, že bychom nějak zpohodlněli. Když se vám to stane poněkolikáté, tak je jasné, že v tom může sehrát roli i psychika. Ale většinou ty góly dostáváme po opravdu hloupých chybách.

Můžete popsat gól na 2:2, ve kterém jste měl prsty?

To nebyla asi moje gólová trefa. Já to chtěl prostrčit na spoluhráče do strany, ale probíhající hráč Sigmy (Ševčík) do toho dal špičku nohy a míč zapadl na zadní tyč. Ale i takové góly platí, pro nás byla velká škoda, že jsme zase remízový stav déle neudrželi.

Kdy se podle vás zápas rozhodl?

Asi při tom penaltové situaci, kdy jsme následně inkasovali třetí gól. Tam to bylo hodně sporné, ale moc bych to nechtěl rozebírat. Už se nic nemění, měli jsme zápas celkově odehrát jinak. Udělali jsme hodně chyb a prohráli. Po tom třetím gólu jsme se ale už položili a na zvrat neměli.

Souboj dvou aktuálně nejslabších celků vyzněl jasně pro Sigmu Olomouc. Jaké z toho pro vás plyne ponaučení?

My jsme si přitom před zápasem mysleli na výhru, vcelku jsme si věřili, že tady můžeme uspět. Úvod utkání nás v tom i utvrdil. My jsme ale zase nedokázali udržet vedení do konce prvního poločasu, což bylo asi taky rozhodující. Silnější týmy by prostě ten zápas zvládli. Navíc ty góly jsou fakt vesměs zbytečné po našich hrubých chybách, opakuje se to pořád dokola.

Do Olomouce vás přijelo povzbudit více než tisíc fanoušků Baníku. Co jste na jejich podporu říkal?

Moc nás to všechny štve, že jsme je nepotěšili lepším výkonem a výsledkem. Je to fakt úžasné, že s námi i v této situaci, kdy jsme v tabulce jasně poslední, jezdí a podporují nás. Musíme se z toho otřepat a v dalším ligovém zápase doma se Slováckem zabrat a zase bodovat. To by byla nejlepší odměna za to, jak nám dneska fandili.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA