FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Nadstavbu odstartuje duel se Slavií

15.06.2020 | Redakce

Baník si hned na úvod nadstavbové části zopakuje poslední domácí utkání se Slavií. Sobotním duelem s obhájcem titulu otevře své účinkování ve skupině o titul, v níž sehraje dohromady pět zápasů.

Protože baníkovci obsadili v základní části FORTUNA:LIGY šesté místo, tři z následujících pěti utkání sehrají jakožto hůře umístěný celek venku. Po Slavii se na Městském stadionu utkají v neděli 5. července ještě s Plzní.

Nejvíce skloňovaným tématem zůstává stále počet diváků na stadionu: od dnešního dne vstupuje v platnost další fáze uvolňování a je pravděpodobné, že na Baník se díky tomu dostane v dalších utkáních na Městském stadionu vyšší počet fanoušků než doposud po zahájení koronavirových opatření. Baník čeká na přesně definovaný manuál, na základě nějž pak bude moct přijmout a podniknout konkrétní kroky.

V nadstavbové části o titul se hraje krom trofeje pro mistra také o tři místa v Evropské lize. Jistou účast v předkole budou mít třetí a čtvrtý tým, pátý pak sehraje jedno utkání s vítězem prostřední skupiny. Baník tuto zkušenost absolvoval vloni; s Mladou Boleslaví prohrál 0:1 a do předkola Evropské ligy šel soupeř.


Program skupiny o titul

sobota 20. června: Baník – Slavia (20:00)

úterý 23. června: Sparta – Baník (20:00)

sobota 27. června: Liberec – Baník (20:00)

neděle 5. července: Baník – Plzeň (17:00)

středa 8. července: Jablonec – Baník (18:00)

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA