pá 5.7.2024
A-tým

Na závěr soustředění Widzew

Zápas proti Widzewu Lodž ukončí týdenní soustředění Baníku v polské Opalenici. S devátým celkem Ekstraklasy se Ostravané poměří v sobotu od 11 hodin.

Baníkovci za sebou mají kompletní týdenní program, ve kterém už zbývá jediná položka: sobotní příprava proti Widzewu, kterou odehrají doslova pod hotelovými okny na nejbližším hřišti v areálu. Skutečně jen pár kroků z hotelového foyer.

Utkání se bude hrát netypicky na 120 minut. „S tím návrhem přišel Widzew a my jsme na to přistoupili. Hráčů máme dost, nemáme ani žádné zásadní zdravotní problémy, takže každý může odehrát nějakých 60 minut a můžeme to zase protočit,“ řekl trenér Pavel Hapal.

Polskem končí i náročnější část letní přípravy. Po sobotním návratu do Ostravy už zesílí důraz na herní stránku. „Zatím se tady na nás projevovala únava, nebyla tam lehkost, ale teď už začneme více zvolňovat. Věřím, že až budou kluci odpočinutí, bude to i vypadat lépe,“ uvedl Pavel Hapal.

Widzew do Opalenice přijel v týdnu a proti Baníku odehraje svůj první přípravný zápas na kempu. Zatím v přípravě porazil GKS Katowice 3:1 a prohrál s Motorem Lublin 1:2. V jeho kádru je i český záložník Marek Hanousek, který se dříve v Dukle potkal s Janem Juroškou.

0
Daniel
Holzer
0
Michal
Frydrych
0
Abdullahi
Tanko
0
Jiří
Klíma
0
Patrick
Kpozo
0
Paixao da Silva
Ewerton
0
Jakub
Markovič
0
Karel
Pojezný
0
Filip
Kubala
0
Jiří
Boula
0
Matěj
Šín
0
Jan
Juroška
0
Eldar
Šehić
0
David
Buchta
0
David
Lischka
0
Samuel
Grygar
0
Jiří
Letáček
0
Tomáš
Rigo