FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Na rozlučku s Belekem duel proti Olimpiku

05.02.2018 | Redakce

Úterní utkání s Olimpikem Doněck napíše tečku za zápasovým programem Baníku na soustředění v Beleku. Trenér Radim Kučera v duelu s šestým týmem ukrajinské ligy už může nasadit i zbrusu nového hráče v kádru Václava Procházka, o jehož angažmá v Ostravě probíhají jednání.

Olimpik Doněck je poměrně neznámý tým s krátkou historií, ovšem znalci ukrajinského fotbalu vědí, že de facto fúzoval s daleko věhlasnějším doněckým klubem Metalurg, který ještě před několika lety čeřil vody v ukrajinské lize hned za Šachťorem Doněck a Dynemem Kyjev.

„Velká část hráčů před několika lety přešla z Metalurgu do Olimpiku. Olimpik má svou samostatnou historii, fakticky to je ale vlastně Metalurg, který v dobách mého působení na Ukrajině patřil hned za supersilné duo Dynamo, Šachťor. Tohle mužstvo svou kvalitu rozhodně mít bude,“ nepochybuje brankář Jan Laštůvka, který na Ukrajině dlouhá léta chytával.

Pro Radima Kučera to je v hledání optimální jedenáctky předposlední zápas před jarní premiérou proti Slovácku. „Otazníky v sestavě pořád máme. Hráči mají stále možnost si říct o místo,“ usmál se kouč.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
B of B cars s.r.o.
FORTUNA