po 5.2.2018
A-tým

Na rozlučku s Belekem duel proti Olimpiku

Úterní utkání s Olimpikem Doněck napíše tečku za zápasovým programem Baníku na soustředění v Beleku. Trenér Radim Kučera v duelu s šestým týmem ukrajinské ligy už může nasadit i zbrusu nového hráče v kádru Václava Procházka, o jehož angažmá v Ostravě probíhají jednání.

Olimpik Doněck je poměrně neznámý tým s krátkou historií, ovšem znalci ukrajinského fotbalu vědí, že de facto fúzoval s daleko věhlasnějším doněckým klubem Metalurg, který ještě před několika lety čeřil vody v ukrajinské lize hned za Šachťorem Doněck a Dynemem Kyjev.

„Velká část hráčů před několika lety přešla z Metalurgu do Olimpiku. Olimpik má svou samostatnou historii, fakticky to je ale vlastně Metalurg, který v dobách mého působení na Ukrajině patřil hned za supersilné duo Dynamo, Šachťor. Tohle mužstvo svou kvalitu rozhodně mít bude,“ nepochybuje brankář Jan Laštůvka, který na Ukrajině dlouhá léta chytával.

Pro Radima Kučera to je v hledání optimální jedenáctky předposlední zápas před jarní premiérou proti Slovácku. „Otazníky v sestavě pořád máme. Hráči mají stále možnost si říct o místo,“ usmál se kouč.

22
Vít
Škrkoň
1
Viktor
Budinský
21
Michal
Kohút
15
Václav
Jurečka
55
Artur
Musák
25
Dennis
Owusu
9
David
Buchta
37
Matěj
Chaluš
81
Matúš
Kmeť
5
Jiří
Boula
42
Jiří
Míček
23
Martin
Jedlička
7
Dantaye
Gilbert
19
Filip
Šancl
17
Michal
Frydrych
18
David
Planka
12
Abdallah
Gning
11
David
Látal
83
Roan
Nogha
8
Aboubacar
Traore
16
Maksym
Dyachuk
44
Yevhenii
Skyba
95
Daniel
Holzer
99
Vlasiy
Sinyavskiy
24
Martin
Hrubý
6
Karel
Pojezný
34
Abdullahi Ibrahim
Bewene
2
Marek
Havran
28
Filip
Kubala