FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Na Slovácko jedeme s odhodláním i velkou pokorou

15.10.2015 | Tomáš Svoboda

Další velice náročné utkání čeká náš tým v sobotu od 17:00 na stadionu 1.FC Slovácko, které se na svém domácím hřišti tradičně umí prosadit nebezpečnou ofenzivní hrou. Naše mužstvo však ví, že v boji o záchranu nelze čelit jiným než velkým výzvám, kterým bude opět chtít čelit s maximální vůli, odhodláním a pokorou. „Moc si vážíme toho, že jsme předchozí ligové utkání vyhráli a i na Slovácku chceme podat takový týmový výkon, který nás může přivést k úspěchu,“ říká trenér Baníku Radomír Korytář.

Soupeř z Uherského Hradiště prokázal svoji domácí sílu v letošní sezóně ve vítězných zápasech proti Dukle, Příbrami a Bohemians Praha 1905. Po kvalitním začátku, kdy v prvních pěti kolech Slovácko získalo deset bodů, však v posledních čtyřech kolech bodovalo pouze jednou, a to právě proti „klokanům“. To jen svědčí o vyrovnanosti ligy a střídavých vzestupech i poklesech jednotlivých týmů. „Slovácko už několik sezón dokazuje, že je v domácím prostředí velmi nebezpečný a silný soupeř, na jehož hřiště pojedeme s velkou pokorou,“ uvádí kouč našeho mužstva.

Když má blíže specifikovat hru soupeře, kterého jsme při posledním výjezdu na Slovácko loni na podzim porazili 2:1, volí výstižná slova. „Hrají útočně, v jejich herním pojetí převládá ofenziva nad defenzivou. Tak jsou jejich domácí utkání zaměřená. Slovácko má hráče pro kombinační hru, ale dokáže také zakončovat po akcích z křídelních prostor,“ doplňuje Korytář, který s týmem před reprezentační přestávkou dosáhl velmi důležitého vítězství 1:0 nad Sigmou Olomouc. Všichni věříme, že právě to bude ten nejlepší odrazový můstek ke zlepšení naší situace v další části podzimní sezóny, v níž nás čeká ještě sedm velmi těžkých zápasů.

„Moc si vážíme toho, že jsme předchozí ligové utkání vyhráli. Pro nás je každý bod hodně důležitý. I na Slovácku chceme podat takový týmový výkon, který nás může přivést k úspěchu. Budeme chtít navázat na náš výkon především z prvního poločasu proti Olomouci,“ navazuje trenér baníkovců, kteří jsou po reprezentační přestávce opět kompletní a připravení podat koncentrovaný a zodpovědný výkon. Během uplynulých dvou týdnů sehráli přípravné utkání proti národnímu týmu do 20 let (2:1) a v tréninkovém procesu dál pracovali na zlepšování celkového projevu i jednotlivých detailů.

Splnilo tedy přípravné období očekávaný účel? „Jak jsem avizoval už dříve, chtěli jsme stabilizovat sestavu, což se nám docela daří, byť víme, že je to dlouhodobý proces. Minulé dva týdny jen potvrzují, jak potřebné bylo doplnění týmu o nové hráče. Vnesli k nám svěží vítr, a to je jedině dobře, protože máme konkurenci a všichni hráči dělají maximum, aby se dostali do základní sestavy,“ komentuje Korytář některé z aspektů formování nového mužstva, které v sobotu čeká desáté ligové utkání letošní sezóny.

Připraveni k němu budou všichni hráči kádru, který nastupoval k několika posledním zápasů. Pozitivní zprávou je, že v rámci rekonvalescence po zranění se do přípravy opět postupně zapojují a budou zapojovat Derrick Mensah, Marek Šichor a Jakub Šašinka. Naopak kvůli obnovení zranění kolene na podzim už nenastoupí obránce Ondřej Sukup.

1.FC Slovácko vs. FC Baník Ostrava

Sobota 17. října 2015 od 17:00, Městský stadion Miroslava Valenty


Bilance Baníku se Slováckem v samostatné české lize: 26 zápasů – 12 výher – 6 remíz – 8 porážek, skóre 38:29

Poslední vzájemný zápas:

FC Baník Ostrava – 1.FC Slovácko 0:2 (24. kolo Synot ligy 2014/15, 18. dubna 2015, stadion Bazaly)

Branky: 34. Valenta, 50. Kerbr.

Žlutá karta: Rada (SLO).

Rozhodčí: Nenadál - Wilczek,Dobrovolný.

FC Baník Ostrava: Pavlenka - Štěpán, Frydrych, Kouřil, Helešic (67. Šašinka) - Jirásek, Foltyn, Šichor (53. Mišák) - Sivrič, Narh, Holzer (46. Sukup).

1.FC Slovácko: Heča - Kuncl, Rada, Košút, Šimko - Valenta, Trávník - Hlúpik (85. Kovář), Kalouda (70. Havlík), Kerbr - Diviš.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA