po 7.6.2021
A-tým

Muhammed Sanneh je hráčem Baníku

Baník využil svého předkupního práva na Muhammeda Sanneha. Hostování jednadvacetiletého pravého obránce tak proměnil v trvalý přestup a novopečený gambijský reprezentant se tak stal kmenovým hráčem Baníku.

Pravý krajní hráč přišel do klubu v zimě v estonského Paide na hostování, ale Baník do smlouvy nechal zanést i opci pro případ, že by hráče chtěl získat natrvalo. To se nyní stalo.

„Česká a estonská liga jsou rozdílné, nejdříve jsme hráče chtěli vidět, jak se popasuje s novým prostředím a způsobem hry, ale Mo tady bez problémů zapadl jak herně, tak charakterově. Je to perspektivní kluk, který se chce zlepšovat, a má pro to předpoklady. Proto jsme uplatnili i opci a Mo je tak už hráčem Baníku,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Muhammed Sanneh si během jarní části sezony dokonce řekl o premiérovou pozvánku do reprezentace a aktuálně tak pobývá na soustředění gambijského národního týmu v Turecku.

„Pro Muhammeda to nebylo snadné se prosadit v tak kvalitním a širokém kádru, jakým Baník disponuje, ale dokázal přesvědčit o svých kvalitách a váží si toho, že mu klub nabídl smlouvu. Je to pro něj další posun v kariéře,“ řekl hráčův zástupce Daniel Smejkal z agentury IFM-M.

20
Abdullahi
Tanko
30
Jiří
Letáček
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
10
Matěj
Šín
99
Ladislav
Almási
32
Paixao da Silva
Ewerton
12
Tomáš
Rigo
37
Matej
Madleňák
6
Daniel
Tetour
28
Filip
Kubala
11
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
17
Michal
Frydrych
29
Ladislav
Takács
24
Jan
Juroška
13
Samuel
Grygar
35
Jakub
Markovič
19
David
Lischka
1
Martin
Hrubý
26
Filip
Blažek
15
Patrick
Kpozo
22
Filip
Kaloč
70
David
Fadairo
4
Robert
Mišković
9
David
Buchta