po 7.6.2021
A-tým

Muhammed Sanneh je hráčem Baníku

Baník využil svého předkupního práva na Muhammeda Sanneha. Hostování jednadvacetiletého pravého obránce tak proměnil v trvalý přestup a novopečený gambijský reprezentant se tak stal kmenovým hráčem Baníku.

Pravý krajní hráč přišel do klubu v zimě v estonského Paide na hostování, ale Baník do smlouvy nechal zanést i opci pro případ, že by hráče chtěl získat natrvalo. To se nyní stalo.

„Česká a estonská liga jsou rozdílné, nejdříve jsme hráče chtěli vidět, jak se popasuje s novým prostředím a způsobem hry, ale Mo tady bez problémů zapadl jak herně, tak charakterově. Je to perspektivní kluk, který se chce zlepšovat, a má pro to předpoklady. Proto jsme uplatnili i opci a Mo je tak už hráčem Baníku,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Muhammed Sanneh si během jarní části sezony dokonce řekl o premiérovou pozvánku do reprezentace a aktuálně tak pobývá na soustředění gambijského národního týmu v Turecku.

„Pro Muhammeda to nebylo snadné se prosadit v tak kvalitním a širokém kádru, jakým Baník disponuje, ale dokázal přesvědčit o svých kvalitách a váží si toho, že mu klub nabídl smlouvu. Je to pro něj další posun v kariéře,“ řekl hráčův zástupce Daniel Smejkal z agentury IFM-M.

77
Gigli
Ndefe
7
Karel
Pojezný
9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula
0
Paixao da Silva
Ewerton
26
Filip
Blažek
29
Ladislav
Takács
12
Tomáš
Rigo
20
Abdullahi
Tanko
4
Robert
Mišković
35
Jakub
Markovič
11
Eldar
Šehić
30
Jiří
Letáček
24
Jan
Juroška
28
Filip
Kubala
15
Patrick
Kpozo
17
Michal
Frydrych
10
Matěj
Šín
13
Samuel
Grygar
19
David
Lischka