po 7.6.2021
A-tým

Muhammed Sanneh je hráčem Baníku

Baník využil svého předkupního práva na Muhammeda Sanneha. Hostování jednadvacetiletého pravého obránce tak proměnil v trvalý přestup a novopečený gambijský reprezentant se tak stal kmenovým hráčem Baníku.

Pravý krajní hráč přišel do klubu v zimě v estonského Paide na hostování, ale Baník do smlouvy nechal zanést i opci pro případ, že by hráče chtěl získat natrvalo. To se nyní stalo.

„Česká a estonská liga jsou rozdílné, nejdříve jsme hráče chtěli vidět, jak se popasuje s novým prostředím a způsobem hry, ale Mo tady bez problémů zapadl jak herně, tak charakterově. Je to perspektivní kluk, který se chce zlepšovat, a má pro to předpoklady. Proto jsme uplatnili i opci a Mo je tak už hráčem Baníku,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Muhammed Sanneh si během jarní části sezony dokonce řekl o premiérovou pozvánku do reprezentace a aktuálně tak pobývá na soustředění gambijského národního týmu v Turecku.

„Pro Muhammeda to nebylo snadné se prosadit v tak kvalitním a širokém kádru, jakým Baník disponuje, ale dokázal přesvědčit o svých kvalitách a váží si toho, že mu klub nabídl smlouvu. Je to pro něj další posun v kariéře,“ řekl hráčův zástupce Daniel Smejkal z agentury IFM-M.

16
Jan
Laštůvka
22
Filip
Kaloč
8
Jaroslav
Harušťák
7
Ondřej
Chvěja
11
Nemanja
Kuzmanović
77
Gigli
Ndefe
66
Denis
Granečný
13
Roman
Potočný
5
Adam
Jánoš
24
Jan
Juroška
25
Jiří
Fleišman
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
4
Yira
Sor
30
Viktor
Budinský
17
Muhammed
Sanneh
20
Jakub
Pokorný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
12
Radovan
Murin
19
David
Lischka
99
Ladislav
Almási
32
Lukáš
Budínský
23
Jaroslav
Svozil
33
Ondřej
Kukučka
21
Jiří
Klíma