po 7.6.2021
A-tým

Muhammed Sanneh je hráčem Baníku

Baník využil svého předkupního práva na Muhammeda Sanneha. Hostování jednadvacetiletého pravého obránce tak proměnil v trvalý přestup a novopečený gambijský reprezentant se tak stal kmenovým hráčem Baníku.

Pravý krajní hráč přišel do klubu v zimě v estonského Paide na hostování, ale Baník do smlouvy nechal zanést i opci pro případ, že by hráče chtěl získat natrvalo. To se nyní stalo.

„Česká a estonská liga jsou rozdílné, nejdříve jsme hráče chtěli vidět, jak se popasuje s novým prostředím a způsobem hry, ale Mo tady bez problémů zapadl jak herně, tak charakterově. Je to perspektivní kluk, který se chce zlepšovat, a má pro to předpoklady. Proto jsme uplatnili i opci a Mo je tak už hráčem Baníku,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Muhammed Sanneh si během jarní části sezony dokonce řekl o premiérovou pozvánku do reprezentace a aktuálně tak pobývá na soustředění gambijského národního týmu v Turecku.

„Pro Muhammeda to nebylo snadné se prosadit v tak kvalitním a širokém kádru, jakým Baník disponuje, ale dokázal přesvědčit o svých kvalitách a váží si toho, že mu klub nabídl smlouvu. Je to pro něj další posun v kariéře,“ řekl hráčův zástupce Daniel Smejkal z agentury IFM-M.

11
Nemanja
Kuzmanović
22
Filip
Kaloč
29
Ladislav
Takács
7
Karel
Pojezný
77
Gigli
Ndefe
1
Martin
Hrubý
25
Jiří
Fleišman
21
Jiří
Klíma
23
Jaroslav
Svozil
20
Jakub
Pokorný
24
Jan
Juroška
4
Martin
Chlumecký
17
Michal
Frydrych
33
Eldar
Šehić
32
Lukáš
Budínský
13
Daniel
Smékal
19
David
Lischka
14
Petr
Jaroň
9
David
Buchta
30
Jiří
Letáček
26
Muhamed
Tijani
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour
3
Muhammed
Sanneh
16
Jan
Laštůvka
5
Jiří
Boula