čt 25.6.2020
A-tým

Milan Lalkovič: V Liberci potřebujeme vyhrát

Karty jsou rozdány jasně. Pokud chce Baník ještě čeřit vodu v boji o Evropskou ligu, musí pod Ještědem v sobotu bezpodmínečně zabodovat. “Víme to, potřebujeme vyhrát a uděláme pro to všechno,” řekl Milan Lalkovič.

Počty při pohledu do tabulky nejsou vůbec složité. Baník se potřebuje dostat minimálně před Liberec, který má o dva body více, ale v konečném účtování bude samozřejmě záležet i na výsledku finále MOL Cupu.

“Potřebujeme body, snažíme se skončit čtvrtí anebo pátí. Škoda, že jsme to nedotáhli na Spartě. Ale byla tam ta devítiminutovka, kdy jsme dostali tři góly, a na Spartě pak není lehké dohánět výsledek,” prohlásil Milan Lalkovič.

S Libercem Baník v základní části doma prohrál 1:2 a nedávno na severu Čech remizoval 0:0. “Musíme být určitě silnější na balonu, hrát sebevědomě. Hrajeme o Evropu, potřebujeme tam vyhrát,” řekl Milan Lalkovič.

Slovenský záložník, kterého zlobily časté zdravotní problémy, se v posledních týdnech dostal daleko více do hry.

“Jsem rád. Mluvil jsem s trenérem, bavili jsme se o tom, jaké věci bych měl změnit. Jsem ale rád, že nastupuji více. Cítím se na hřišti dobře. Dlouho jsem nehrál, byl jsem zraněný, ale makám a snažím se zlepšovat a využít příležitost,” svěřil se košický odchovanec.

29
Ladislav
Takács
3
Muhammed
Sanneh
7
Karel
Pojezný
33
Eldar
Šehić
10
Matěj
Šín
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
5
Jiří
Boula
99
Ladislav
Almási
23
Jaroslav
Svozil
30
Jiří
Letáček
9
David
Buchta
96
Eneo
Bitri
1
Martin
Hrubý
13
Daniel
Smékal
8
Srdjan
Plavšić
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
26
Muhamed
Tijani
11
Nemanja
Kuzmanović
21
Jiří
Klíma
22
Filip
Kaloč
18
Robert
Mišković
14
Petr
Jaroň
17
Michal
Frydrych
6
Daniel
Tetour
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška