po 19.8.2019
A-tým

Milan Lalkovič: Cítil jsem se v pohodě

Má za sebou první mistrovský start v dresu Baníku. Zatím tedy v dresu Baníku B, ale to proto, že se po zranění potřeboval rozehrát a také otestovat, zda kotník drží. Milan Lalkovič zvládl v utkání MSFL ve Vyškově odehrát celých 90 minut. A to je dobrý signál.

Jak jste se na hřišti po pauze zaviněné zraněním cítil?

V pohodě. Myslím, že velmi dobře. Důležité je, že kotník to vydržel. Otestoval mi ho několika zákroky i soupeř, kotník drží, nebolí, takže super. Vydržel jsem celých devadesát minut i fyzicky, i když určité kondiční manko tam ještě je, ale to doženu.

Jaké to bylo z vaší strany po herní stránce?

Taky bych řekl, že dobré. Hrál jsem na levé straně, tam to mám nejraději. V prvním poločase jsem měl hodně míčů, snažil jsem se spoluhráče zásobovat dobrými přihrávkami, měli jsme několik šancí a ještě jsem to zkusil z přímého kopu. Dal jsem to těsně nad, škoda. Ve druhé půli se už hrálo více přes druhou stranu, ale cítil jsem se až do konce zápasu celkem v pohodě.

Takže připraven pro zápas A-týmu?

Ano, cítím se tak. Záleží samozřejmě na trenérovi, jak to vyhodnotí on. Pokud se do nominace vejdu, budu moc rád. 

Béčko ve Vyškově znovu jen remizovalo. Domácí srovnali gólem v poslední minutě...

Byl to smolný zápas. A ne jen kvůli tomu gólu v nastaveném čase. Měli jsme dost šancí na to, abychom to vedení 1:0 navýšili. Škoda, že jsme aspoň některou z nich neproměnili. Byli jsme lepším týmem, vyjádřit gólově jsme to ale nedokázali, což nás nakonec stálo i body.

Určitě jste sledoval nedělní zápas A-týmu na Spartě...

Sledoval, samozřejmě. Škoda toho. Dostali jsme brzy gól. A pak jsme měli několik šancí na to, abychom vyrovnali. Kdybychom jednu proměnili, všechno se mohlo vyvíjet jinak. Sparta je samozřejmě Sparta a vyhrát tam je vždycky těžké. Já si ale myslím, že máme sílu na to, abychom i takové zápasy dokázali vyhrát. 

35
Jakub
Markovič
21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
20
Abdullahi
Tanko
13
Samuel
Grygar
28
Filip
Kubala
11
Eldar
Šehić
95
Daniel
Holzer
12
Tomáš
Rigo
32
Paixao da Silva
Ewerton
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
10
Matěj
Šín
17
Michal
Frydrych
15
Patrick
Kpozo
7
Karel
Pojezný