FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Milan Jirásek se stal hráčem Baníku

10.01.2018 | Redakce

Milan Jirásek se stal hráčem Baníku. Pětadvacetiletý defenzivní záložník přestoupil do klubu z Bohemians 1905 a na Bazalech dnes signoval smlouvu na dva a půl roku. S týmem už se zapojil do přípravy a odehrál i dopolední zápas proti Valašskému Meziříčí.

Fanouškům jeho jméno může znít povědomě. Milan Jirásek už v Baníku působil pár měsíců na jaře 2015 na hostování ze Sparty, ale nyní se po dvou a půl letech vrací už na regulérní přestup jako bývalý hráč Bohemians 1905, za které po odchodu z Ostravy nastupoval.

„Milan Jirásek zvýší naši variabilitu na pozici středního záložníka. Umí ho stejně dobře zahrát na defenzivním jako na ofenzivním postu, navíc je to levák a má velmi dobrou kopací techniku,“ prohlásil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Rodák z Chrudimi to jako dorostenec zkoušel v Interu Milán. Ač trénoval v áčku i s největšími hvězdami Ibrahimovičem nebo Sneijderem, jediný soutěžní zápas si v Itálii zahrál na hostování v Sassuolu. Pak působil ve Spartě, Senici, Teplicích a deset startů si připsal na jaře 2015 i za Baník. Za uplynulých dva a půl roku za „Klokany“ nastoupil k 50 prvoligovým zápasům a vstřelil 3 branky.

„Mi se v Ostravě líbilo už při mém prvním angažmá, ale klub jako takový dneska funguje úplně jinak, má silného majitele a směřuje úplně jiným směrem. Když se mi Baník ozval, vůbec jsem neváhal. Navíc tu je skvělá podpora fanoušků. Věřím, že jaro zvládneme,“ řekl Milan Jirásek.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA