st 10.1.2018
A-tým

Milan Jirásek se stal hráčem Baníku

Milan Jirásek se stal hráčem Baníku. Pětadvacetiletý defenzivní záložník přestoupil do klubu z Bohemians 1905 a na Bazalech dnes signoval smlouvu na dva a půl roku. S týmem už se zapojil do přípravy a odehrál i dopolední zápas proti Valašskému Meziříčí.

Fanouškům jeho jméno může znít povědomě. Milan Jirásek už v Baníku působil pár měsíců na jaře 2015 na hostování ze Sparty, ale nyní se po dvou a půl letech vrací už na regulérní přestup jako bývalý hráč Bohemians 1905, za které po odchodu z Ostravy nastupoval.

„Milan Jirásek zvýší naši variabilitu na pozici středního záložníka. Umí ho stejně dobře zahrát na defenzivním jako na ofenzivním postu, navíc je to levák a má velmi dobrou kopací techniku,“ prohlásil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Rodák z Chrudimi to jako dorostenec zkoušel v Interu Milán. Ač trénoval v áčku i s největšími hvězdami Ibrahimovičem nebo Sneijderem, jediný soutěžní zápas si v Itálii zahrál na hostování v Sassuolu. Pak působil ve Spartě, Senici, Teplicích a deset startů si připsal na jaře 2015 i za Baník. Za uplynulých dva a půl roku za „Klokany“ nastoupil k 50 prvoligovým zápasům a vstřelil 3 branky.

„Mi se v Ostravě líbilo už při mém prvním angažmá, ale klub jako takový dneska funguje úplně jinak, má silného majitele a směřuje úplně jiným směrem. Když se mi Baník ozval, vůbec jsem neváhal. Navíc tu je skvělá podpora fanoušků. Věřím, že jaro zvládneme,“ řekl Milan Jirásek.

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Jakub
Pokorný
0
Ondřej
Šašinka
0
Muhammed
Sanneh
0
David
Buchta
0
Adam
Jánoš
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Ondřej
Kukučka
0
Radovan
Murin
0
Daniel
Holzer
0
Viktor
Budinský
0
Patrizio
Stronati
0
Gigli
Ndefe
0
Tomáš
Zajíc
0
Jan
Laštůvka
0
Jakub
Drozd
0
Jaroslav
Svozil
0
Daniel
Tetour
0
Jan
Juroška
0
Filip
Kaloč
0
Jiří
Fleišman