ne 6.10.2019
A-tým

Milan Jirásek: Tlačíme se víc do zakončení

Vstřelil svůj druhý gól v této sezoně. A pak nahrál na gólovou trefu Rudolfu Reiterovi, jenž před tím naopak asistoval jemu. Milan Jirásek byl zkrátka, jednou z nejdůležitějších postav utkání Baníku se Zlínem, které skončilo vítězstvím Ostravanů 4:0.

Zápas se Zlínem se Baníku povedl. Měli jste šance, dávali jste góly, vše klapalo...

Kdyby se nám to takto povedlo pokaždé, bychom byli hodně rádi. V některých zápasech nám ty góly nepadaly, teď se dá říct, že nám tam spadne hned první šance.

Čím to, že se vám to teď povedlo dokonce dvakrát za sebou?

Náhoda to asi není. Ty šance dohráváme do zakončení. A je to o tom, že nám to padá i do brány. Dohráváme akce do konce a tlačíme se více do zakončení. V tom je asi největší rozdíl oproti tomu, co jsme hráli na začátku sezony. Kolikrát jsme buď vůbec neodcentrovali. Nebo nevystřelili.

Na druhý gól vám přihrál Rudolf Reiter. Vy jste mu to vzápětí gentlemansky vrátil...

Často se o tom, že na vápně bývá při takových těch jeho průnicích hodně prostoru, bavíme. Říkali jsme si už v minulých zápasech, že bychom to tak mohli zahrát, že by mi to mohl dát pod sebe na vápno. A teď se nám to povedlo.  No a pak jsem dal Rudovi přihrávku do běhu a on konečně zakončil a nikoho už nehledal. Poradil si s tím parádně. Říkali jsme mu, ať střílí, že musí taky dát nějaký gól. Jsme rádi, že mu to tam padlo.

Baník vstřelil za dva zápasy sedm gólů, to je slušná produktivita. Je to důležité i vzhledem k tomu, co vás nyní čeká? Tedy Plzeň, Olomouc a Slavia?

Samozřejmě jsme rádi, že nám to tam padá. Hlavně v domácích zápasech, kde ty body musíme dělat. I když se nám z venku body nedařilo vozit, tak doma jsme potvrzovali, že tady musíme soupeře porážet. Teď už tomu chybí jen potvrdit to body z venku.

Navíc jste v obou zápasech udrželi čisté konto...

Neříkám, že soupeř neměl šance. Buďa nás za stavu 0:0 jednou výborně podržel, ale teď nám to dozadu funguje. Dohromady s pohárem jsme nedostali gól už ve třech zápasech. Takže jsme rádi. Když nedostáváme góly, lépe se nám útočí. Není to tak dávno, co jsme hned na začátku dostali rychlé góly a pak je vždycky složité ta utkání obracet.

Ve stoperské dvojici se výborně chytil Jakub Pokorný, souhlasíte?

Odehrál ty zápasy výborně, hraje s jistotou a nebojí se rozehrát. Zvláda to na jedničku.

19
David
Lischka
6
Daniel
Tetour
3
Muhammed
Sanneh
30
Jiří
Letáček
17
Michal
Frydrych
22
Filip
Kaloč
29
Ladislav
Takács
11
Nemanja
Kuzmanović
1
Martin
Hrubý
5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
7
Karel
Pojezný
33
Eldar
Šehić
18
Robert
Mišković
99
Ladislav
Almási
16
Jan
Laštůvka
21
Jiří
Klíma
10
Matěj
Šín
14
Petr
Jaroň
25
Jiří
Fleišman
26
Muhamed
Tijani
23
Jaroslav
Svozil
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
96
Eneo
Bitri
8
Srdjan
Plavšić
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
13
Daniel
Smékal