st 26.2.2020
A-tým

Milan Jirásek: Ještě více proměňovat šance

První jarní zápas proti Slovácku kvůli trestu zmeškal, do druhého proti Jablonci šel na hřiště místo indisponovaného Roberta Hrubého. Záložník Milan Jirásek byl jedním z článků fungujícího soukolí, které proti Severočechům sahalo po třech bodech. “Cítili jsme, že se ten zápas dá vyhrát. Mrzí nás ztráta bodů,” řekl Milan Jirásek.

O utkání s Jabloncem

Viděli a cítili jsme, že jsme to mohli zvládnout za tři body. Samozřejmě, že ztráta dvou bodů mrzí, ale pro mužstvo je pozitivní i pocit, že si na hřišti vytváří šance a že to, jak hraje, má nějaký efekt. Teď už jde jen o to, abychom ty šance víc proměňovali.

O úvodu jara

Po výsledcích z přípravy, kdy jsme ani my sami nebyli moc spokojeni, jsme start chytli docela slušně. Teď nám to proti Jablonci uteklo tím, že jsme neproměňovali šance, na Slovácku kluci vybojovali tři body. Myslím, že zatím to je docela dobré, ale musíme v tom pokračovat.

O Českých Budějovicích

Budějovice jsou teď v laufu a ve velké pohodě, hrají nad očekávání. Chytli vlnu a vezou se na ni. Soupeř je kvalitní, ale my jej máme na dosah a chceme se poprat o tři body, abychom si je nenechali utéct. Od začátku jara to teď jsou pro nás klíčové zápasy, protože hrajeme s mužstvy kolem nás, a je důležité, aby nám neutekli, protože pak se to těžce dohání.

O kratším odpočinku před Budějovicemi

Nemyslím, že by to byl velký problém. Je pravda, že ten cyklus je teď trochu kratší, ale týden je tomu uzpůsobený a problém to není. Když se hraje pohár, taky se hraje třeba sobota – středa – sobota, takže nemyslím, že by to měl být velký problém.

29
Ladislav
Takács
11
Nemanja
Kuzmanović
19
David
Lischka
14
Petr
Jaroň
13
Daniel
Smékal
7
Karel
Pojezný
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
17
Michal
Frydrych
96
Eneo
Bitri
21
Jiří
Klíma
22
Filip
Kaloč
1
Martin
Hrubý
23
Jaroslav
Svozil
8
Srdjan
Plavšić
3
Muhammed
Sanneh
33
Eldar
Šehić
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
30
Jiří
Letáček
5
Jiří
Boula
10
Matěj
Šín
24
Jan
Juroška
18
Robert
Mišković
16
Jan
Laštůvka
9
David
Buchta
26
Muhamed
Tijani
25
Jiří
Fleišman