pá 7.12.2018
Rozhovory

Milan Jirásek: Bohemka bude chtít dohnat ztráty

Do Baníku přišel z Bohemians 1905. A tam před třemi lety z Baníku. Jinými slovy, poslední necelé čtyři roky osciluje Milan Jirásek právě mezi těmito dvěma kluby. V sobotu bude mít na sobě ostravské barvy. Ty zelenobílé pro něj budou symbolem soupeře.

Baník dokázal na hřišti Bohemians 1905 v prvním podzimním utkání vyhrát. Jaký zápas čeká baníkovce v sobotu na domácím hřišti?

Na Bohemce jsme sice vyhráli, ale dali jsme jim gól až v posledních minutách a byl to pro nás hrozně těžký zápas. Bohemka je známá tím, že poctivě brání, bude určitě běhat, a bude na nás nachystaná. V poslední době neměla nějaké extra výsledky a bude chtít u nás tu ztrátu nějak nahradit.

Bohemians na podzim z osmi zápasů venku prohráli jen čtyři. Čím to, že si venku dosud vedli tak dobře?

Hrají poctivý běhavý fotbal, snaží se dobře bránit a venku hrají na brejky. To jim asi víc vyhovuje.

S podobným stylem uspělo nedávno v Ostravě Slovácko…

To je pravda, ale oba ty mančafty jsou trochu rozdílné. Slovácko je víc herní. Bohemka bude zase poctivější, takže těžký zápas to bude. V posledním období byla Bohemka soupeřem, který nám vyhovoval a se kterým jsme uhráli docela dobré výsledky. Takže doufejme, že to bude pokračovat.

Po čase bodového půstu vyhrál Baník v Příbrami. Byla to pro mužstvo ta správná injekce, která pro zbývající podzimní zápasy pomůže?

Byly to pro nás důležité body z venku, protože jsme měli šňůru, kdy se nám nedařilo body uhrávat. Potřebovali jsme nakopnout, takže doufám, že nám to v tomhle pomůže, že si budeme zase víc věřit a že to potvrdíme už proti Bohemce.

13
Daniel
Smékal
19
David
Lischka
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
30
Jiří
Letáček
5
Jiří
Boula
29
Ladislav
Takács
23
Jaroslav
Svozil
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
14
Petr
Jaroň
7
Karel
Pojezný
26
Muhamed
Tijani
18
Robert
Mišković
25
Jiří
Fleišman
11
Nemanja
Kuzmanović
17
Michal
Frydrych
3
Muhammed
Sanneh
96
Eneo
Bitri
6
Daniel
Tetour
33
Eldar
Šehić
16
Jan
Laštůvka
10
Matěj
Šín
1
Martin
Hrubý
8
Srdjan
Plavšić
9
David
Buchta