pá 7.12.2018
Rozhovory

Milan Jirásek: Bohemka bude chtít dohnat ztráty

Do Baníku přišel z Bohemians 1905. A tam před třemi lety z Baníku. Jinými slovy, poslední necelé čtyři roky osciluje Milan Jirásek právě mezi těmito dvěma kluby. V sobotu bude mít na sobě ostravské barvy. Ty zelenobílé pro něj budou symbolem soupeře.

Baník dokázal na hřišti Bohemians 1905 v prvním podzimním utkání vyhrát. Jaký zápas čeká baníkovce v sobotu na domácím hřišti?

Na Bohemce jsme sice vyhráli, ale dali jsme jim gól až v posledních minutách a byl to pro nás hrozně těžký zápas. Bohemka je známá tím, že poctivě brání, bude určitě běhat, a bude na nás nachystaná. V poslední době neměla nějaké extra výsledky a bude chtít u nás tu ztrátu nějak nahradit.

Bohemians na podzim z osmi zápasů venku prohráli jen čtyři. Čím to, že si venku dosud vedli tak dobře?

Hrají poctivý běhavý fotbal, snaží se dobře bránit a venku hrají na brejky. To jim asi víc vyhovuje.

S podobným stylem uspělo nedávno v Ostravě Slovácko…

To je pravda, ale oba ty mančafty jsou trochu rozdílné. Slovácko je víc herní. Bohemka bude zase poctivější, takže těžký zápas to bude. V posledním období byla Bohemka soupeřem, který nám vyhovoval a se kterým jsme uhráli docela dobré výsledky. Takže doufejme, že to bude pokračovat.

Po čase bodového půstu vyhrál Baník v Příbrami. Byla to pro mužstvo ta správná injekce, která pro zbývající podzimní zápasy pomůže?

Byly to pro nás důležité body z venku, protože jsme měli šňůru, kdy se nám nedařilo body uhrávat. Potřebovali jsme nakopnout, takže doufám, že nám to v tomhle pomůže, že si budeme zase víc věřit a že to potvrdíme už proti Bohemce.

0
Daniel
Tetour
0
Ladislav
Almási
0
Jakub
Pokorný
0
Jiří
Boula
0
Ladislav
Takács
0
Muhammed
Sanneh
0
Jan
Juroška
0
Jiří
Fleišman
0
David
Lischka
0
Jiří
Klíma
0
Gigli
Ndefe
0
Jan
Laštůvka
0
Petr
Jaroň
0
Jaroslav
Svozil
0
Filip
Kaloč
0
David
Buchta
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Lukáš
Budínský
0
Martin
Chlumecký