pá 7.12.2018
Rozhovory

Milan Jirásek: Bohemka bude chtít dohnat ztráty

Do Baníku přišel z Bohemians 1905. A tam před třemi lety z Baníku. Jinými slovy, poslední necelé čtyři roky osciluje Milan Jirásek právě mezi těmito dvěma kluby. V sobotu bude mít na sobě ostravské barvy. Ty zelenobílé pro něj budou symbolem soupeře.

Baník dokázal na hřišti Bohemians 1905 v prvním podzimním utkání vyhrát. Jaký zápas čeká baníkovce v sobotu na domácím hřišti?

Na Bohemce jsme sice vyhráli, ale dali jsme jim gól až v posledních minutách a byl to pro nás hrozně těžký zápas. Bohemka je známá tím, že poctivě brání, bude určitě běhat, a bude na nás nachystaná. V poslední době neměla nějaké extra výsledky a bude chtít u nás tu ztrátu nějak nahradit.

Bohemians na podzim z osmi zápasů venku prohráli jen čtyři. Čím to, že si venku dosud vedli tak dobře?

Hrají poctivý běhavý fotbal, snaží se dobře bránit a venku hrají na brejky. To jim asi víc vyhovuje.

S podobným stylem uspělo nedávno v Ostravě Slovácko…

To je pravda, ale oba ty mančafty jsou trochu rozdílné. Slovácko je víc herní. Bohemka bude zase poctivější, takže těžký zápas to bude. V posledním období byla Bohemka soupeřem, který nám vyhovoval a se kterým jsme uhráli docela dobré výsledky. Takže doufejme, že to bude pokračovat.

Po čase bodového půstu vyhrál Baník v Příbrami. Byla to pro mužstvo ta správná injekce, která pro zbývající podzimní zápasy pomůže?

Byly to pro nás důležité body z venku, protože jsme měli šňůru, kdy se nám nedařilo body uhrávat. Potřebovali jsme nakopnout, takže doufám, že nám to v tomhle pomůže, že si budeme zase víc věřit a že to potvrdíme už proti Bohemce.

18
Tomáš
Zajíc
13
Roman
Potočný
7
Ondřej
Chvěja
4
Yira
Sor
5
Adam
Jánoš
33
Ondřej
Kukučka
23
Jaroslav
Svozil
8
Jaroslav
Harušťák
99
Ladislav
Almási
9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
20
Jakub
Pokorný
16
Jan
Laštůvka
66
Denis
Granečný
22
Filip
Kaloč
12
Radovan
Murin
25
Jiří
Fleišman
30
Viktor
Budinský
19
David
Lischka
32
Lukáš
Budínský
6
Daniel
Tetour
17
Muhammed
Sanneh
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
24
Jan
Juroška
77
Gigli
Ndefe
11
Nemanja
Kuzmanović