so 16.5.2020
A-tým

Milan Jirásek: Bez diváků? Pro nás větší nevýhoda

Stejně jako celý tým, také Milan Jirásek si v pátek v Karviné vyzkoušel, jaké to bude dohrávat zbytek sezony na prázdných prvoligových stadionech. S kvalitními protivníky, na kvalitních hřištích, ale bez diváků. Zejména pro hráče Baníku, kteří jsou doma i venku zvyklí na vydatnou podporu svých fans, to bude velká změna.

Dokážete si představit, jaké to bude, hrát ligové zápasy bez diváků?

Bude to nevýhoda spíš pro mančafty, jako jsme my, které ty fanoušky mají a s kterými ti fanoušci jezdí ven a jsou s nimi i doma. Teď jsme hráli přípravu taky bez lidí, aspoň jsme si to mohli vyzkoušet. Je samozřejmě trochu složitější se na to namotivovat. Když tam ti lidi jsou a ženou vás dopředu, je to velké povzbuzení. Ale nedá se nic dělat. Budeme to muset zvládnout, i když to pro nás bude větší nevýhoda než pro týmy, na které lidi tolik nejezdí.

Tréninkový duel v Karviné měl viditelně jiné parametry než ten předchozí s Vítkovicemi...

Samozřejmě. Byl vidět rozdíl v kvalitě, přece jen je to prvoligový soupeř. Byli jsme rádi, že si po delší době mohli otestovat zápas s prvoligovým soupeřem. Určitě to byla dobrá generálka na zápasy v lize, které nás teď po delší době čekají. S Karvinou je to vždycky takové ostřejší, i když je to přátelák, je to derby a nikdo nechce prohrát. 

Jak se vám zamlouval výkon Baníku?

Je to teď takové složitější, delší dobu jsme  spolu netrénovali, ani jsme nehráli, takže nám to teď  jen prospěje. Když se dva měsíce nevidíte a máte pak skočit do zápasu, je to přece jen něco jiného, než když jste v tréninku. Proto je dobře, že tyhle zápasy před ligou stihneme. Pauza byla dlouhá a automatismy a všechno to, co do ligy potřebujeme, můžeme nabrat jen v přípravných zápasech.

22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
13
Roman
Potočný
6
Daniel
Tetour
32
Lukáš
Budínský
25
Jiří
Fleišman
17
Muhammed
Sanneh
11
Nemanja
Kuzmanović
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
20
Jakub
Pokorný
12
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
66
Denis
Granečný
4
Yira
Sor
7
Ondřej
Chvěja
23
Jaroslav
Svozil
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
16
Jan
Laštůvka
33
Ondřej
Kukučka
8
Jaroslav
Harušťák
99
Ladislav
Almási
77
Gigli
Ndefe
5
Adam
Jánoš