so 16.5.2020
A-tým

Milan Jirásek: Bez diváků? Pro nás větší nevýhoda

Stejně jako celý tým, také Milan Jirásek si v pátek v Karviné vyzkoušel, jaké to bude dohrávat zbytek sezony na prázdných prvoligových stadionech. S kvalitními protivníky, na kvalitních hřištích, ale bez diváků. Zejména pro hráče Baníku, kteří jsou doma i venku zvyklí na vydatnou podporu svých fans, to bude velká změna.

Dokážete si představit, jaké to bude, hrát ligové zápasy bez diváků?

Bude to nevýhoda spíš pro mančafty, jako jsme my, které ty fanoušky mají a s kterými ti fanoušci jezdí ven a jsou s nimi i doma. Teď jsme hráli přípravu taky bez lidí, aspoň jsme si to mohli vyzkoušet. Je samozřejmě trochu složitější se na to namotivovat. Když tam ti lidi jsou a ženou vás dopředu, je to velké povzbuzení. Ale nedá se nic dělat. Budeme to muset zvládnout, i když to pro nás bude větší nevýhoda než pro týmy, na které lidi tolik nejezdí.

Tréninkový duel v Karviné měl viditelně jiné parametry než ten předchozí s Vítkovicemi...

Samozřejmě. Byl vidět rozdíl v kvalitě, přece jen je to prvoligový soupeř. Byli jsme rádi, že si po delší době mohli otestovat zápas s prvoligovým soupeřem. Určitě to byla dobrá generálka na zápasy v lize, které nás teď po delší době čekají. S Karvinou je to vždycky takové ostřejší, i když je to přátelák, je to derby a nikdo nechce prohrát. 

Jak se vám zamlouval výkon Baníku?

Je to teď takové složitější, delší dobu jsme  spolu netrénovali, ani jsme nehráli, takže nám to teď  jen prospěje. Když se dva měsíce nevidíte a máte pak skočit do zápasu, je to přece jen něco jiného, než když jste v tréninku. Proto je dobře, že tyhle zápasy před ligou stihneme. Pauza byla dlouhá a automatismy a všechno to, co do ligy potřebujeme, můžeme nabrat jen v přípravných zápasech.

5
Jiří
Boula
30
Jiří
Letáček
29
Ladislav
Takács
18
Robert
Mišković
7
Karel
Pojezný
8
Srdjan
Plavšić
1
Martin
Hrubý
11
Nemanja
Kuzmanović
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
25
Jiří
Fleišman
16
Jan
Laštůvka
22
Filip
Kaloč
33
Eldar
Šehić
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
3
Muhammed
Sanneh
96
Eneo
Bitri
19
David
Lischka
21
Jiří
Klíma
26
Muhamed
Tijani
24
Jan
Juroška
17
Michal
Frydrych
9
David
Buchta
10
Matěj
Šín
13
Daniel
Smékal
99
Ladislav
Almási
14
Petr
Jaroň