st 3.8.2022
Juniorka aktuality

Milan Chalupa: Tým je zdravý a pracovitý

Spousta změn, času málo. Trenér juniorky Baníku Milan Chalupa přesto věří, že jeho svěřenci jsou na nadcházející ročník MSFL dobře připraveni.

Každé léto je to podobné - tým se po řadě změn dává dohromady téměř od nuly.

Z jarního kádru zamířili čtyři hráči do druhé ligy: brankář Lumír Číž do Opavy, Samuel Kulig a Jarmil Blahuta do Prostějova a Sebastian Boháč hostuje v Karviné. 

V týmu skončili David Stojičevič a Marek Kostka, aktivní kariéru musel ze zdravotních důvodů přerušit Matěj Šín. Velkou část přípravy pak s áčkem absolvovali Roman Zálešák, Jan Fulnek a Marek Jaroň.

Do týmu se z dorostu posunuli Josef Bystřičan, Jan Jelen, Lukáš Kollek, Maxim Obuch, Martin Temel a Rostislav Chylek, z hostování ve Frýdku-Místku se pak vrátili Timofej Barkov a Dominik Konečný a do Baníku přišel i nigerijský útočník Stanley Chukwudi.

„Kádr se hodně obměnil, omladil, asi ho budeme mít nejmladší v soutěži. Ale na to jsme zvyklí. Vzhledem k tomu, že ho během sezony doplňují i kluci z áčka, nikdy ta sehranost nebude na takové úrovni jako třeba u Kroměříže, která má tým několik let pohromadě. Fungujeme spíše na základě principů hry než automatismů,“ řekl trenér Milan Chalupa.

Hlavním posláním béčka je tradičně přechod hráčů z dorostu do mužské kategorie. Tak jako se to v minulé sezoně povedlo u Petra Jaroně a Daniela Smékala.

„Samozřejmě ale chceme vyhrávat! Uvidíme, jak se nám povede chytnout začátek. Pro některé kluky to bude nové, ale věřím, že když chytneme úvod, můžeme pokračovat ve výsledcích a výkonech z minulé sezony, kdy jsme skončili čtvrtí. Tým je zdravý, pracovitý, charakterní, to je základ, abychom uspěli,“ řekl Milan Chalupa.

Béčko zahájí sezonu v neděli domácím utkáním na Bazalech proti Rosicím.

17
Michal
Frydrych
19
David
Lischka
16
Jan
Laštůvka
10
Matěj
Šín
21
Jiří
Klíma
33
Eldar
Šehić
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
24
Jan
Juroška
5
Jiří
Boula
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
13
Daniel
Smékal
14
Petr
Jaroň
1
Martin
Hrubý
26
Muhamed
Tijani
23
Jaroslav
Svozil
96
Eneo
Bitri
6
Daniel
Tetour
7
Karel
Pojezný
8
Srdjan
Plavšić
30
Jiří
Letáček
18
Robert
Mišković
25
Jiří
Fleišman
11
Nemanja
Kuzmanović
29
Ladislav
Takács
22
Filip
Kaloč
3
Muhammed
Sanneh