st 16.6.2021
Aktuální zprávy

Milan Baroš patronem Valachy Cupu 2021!

Milan Baroš bude patronem 1. ročníku nového turnaje určeného kategorii U13, který nese název Valachy Cup. Konat se bude ve dnech 19. a 20. června na hřištích v Horní, Prostřední a Dolní Bečvě a v Hutisku- Solanci. Stejně jako Baník Cup, který se bude konat souběžně v Ostravě – Porubě, také Valachy Cup ozdobí účast Sparty a Slavie, a také zahraničních týmů. V dějišti turnaje se objeví také jeho patron Milan Baroš, který přislíbil svou osobní účast.

Valachy Cup 2021 je ideálním doplněním souběžně konaného Baník Cupu. Pro většinu týmů, které na Baník Cup se svými týmy kategorie U12 přicestují, znamená konání Valachy Cupu zajímavý program pro hráče kategorie U13, kteří tak budou součástí výprav.

Valachy Cup se bude hrát ve třech základních skupinách, které nesou název podle jmen valašských rodáků, kteří oblékali či oblékají dres Baníku. Ve skupině Honzy Jurošky (Horní Bečva) si to od 9 hodin mezi sebou rozdají Sparta, Slovan Bratislava, a Slovácko, skupinu Reného Bolfa (Dolní Bečva, od 9.00) tvoří Baník, MŠK Žilina a Zlín a ve skupině Milana Baroše (Hutisko-Solanec, od 9.00) si spolu zahrají třináctky Slavie, Vítkovic a Ślasku Wroclaw.

V neděli od 8.30 si pak mezi sebou o celkové umístění zahrají vítězové skupin (Prostřední Bečva), druzí v pořadí (Dolní Bečva) a týmy z třetích míst (Hutisko-Solanec).

Vyvrcholení turnaje se podle původního plánu mělo konat ve Viganticích, kde však dosud není ukončena rekonstrukce travnaté plochy. „Věřím, že příští rok už se Valachy Cup bude hrát i ve Viganticích. Chci nicméně poděkovat Milanu Barošovi, René Bolfovi, vigantickému starostovi panu Zdeňkovi Porubskému a panu Milanu Chalupovi za veškeré úsilí, které uspořádání tohoto zajímavého turnaje v nádherném prostředí valašské přírody věnovali,“ uvedl Roman Holiš, předseda představenstva Akademie FC Baník Ostrava.  

30
Jiří
Letáček
14
Petr
Jaroň
9
David
Buchta
96
Eneo
Bitri
21
Jiří
Klíma
13
Daniel
Smékal
22
Filip
Kaloč
29
Ladislav
Takács
6
Daniel
Tetour
8
Srdjan
Plavšić
26
Muhamed
Tijani
10
Matěj
Šín
25
Jiří
Fleišman
18
Robert
Mišković
1
Martin
Hrubý
23
Jaroslav
Svozil
19
David
Lischka
7
Karel
Pojezný
11
Nemanja
Kuzmanović
77
Gigli
Ndefe
5
Jiří
Boula
24
Jan
Juroška
3
Muhammed
Sanneh
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
33
Eldar
Šehić
99
Ladislav
Almási
16
Jan
Laštůvka
17
Michal
Frydrych