st 16.6.2021
Aktuální zprávy

Milan Baroš patronem Valachy Cupu 2021!

Milan Baroš bude patronem 1. ročníku nového turnaje určeného kategorii U13, který nese název Valachy Cup. Konat se bude ve dnech 19. a 20. června na hřištích v Horní, Prostřední a Dolní Bečvě a v Hutisku- Solanci. Stejně jako Baník Cup, který se bude konat souběžně v Ostravě – Porubě, také Valachy Cup ozdobí účast Sparty a Slavie, a také zahraničních týmů. V dějišti turnaje se objeví také jeho patron Milan Baroš, který přislíbil svou osobní účast.

Valachy Cup 2021 je ideálním doplněním souběžně konaného Baník Cupu. Pro většinu týmů, které na Baník Cup se svými týmy kategorie U12 přicestují, znamená konání Valachy Cupu zajímavý program pro hráče kategorie U13, kteří tak budou součástí výprav.

Valachy Cup se bude hrát ve třech základních skupinách, které nesou název podle jmen valašských rodáků, kteří oblékali či oblékají dres Baníku. Ve skupině Honzy Jurošky (Horní Bečva) si to od 9 hodin mezi sebou rozdají Sparta, Slovan Bratislava, a Slovácko, skupinu Reného Bolfa (Dolní Bečva, od 9.00) tvoří Baník, MŠK Žilina a Zlín a ve skupině Milana Baroše (Hutisko-Solanec, od 9.00) si spolu zahrají třináctky Slavie, Vítkovic a Ślasku Wroclaw.

V neděli od 8.30 si pak mezi sebou o celkové umístění zahrají vítězové skupin (Prostřední Bečva), druzí v pořadí (Dolní Bečva) a týmy z třetích míst (Hutisko-Solanec).

Vyvrcholení turnaje se podle původního plánu mělo konat ve Viganticích, kde však dosud není ukončena rekonstrukce travnaté plochy. „Věřím, že příští rok už se Valachy Cup bude hrát i ve Viganticích. Chci nicméně poděkovat Milanu Barošovi, René Bolfovi, vigantickému starostovi panu Zdeňkovi Porubskému a panu Milanu Chalupovi za veškeré úsilí, které uspořádání tohoto zajímavého turnaje v nádherném prostředí valašské přírody věnovali,“ uvedl Roman Holiš, předseda představenstva Akademie FC Baník Ostrava.  

9
David
Buchta
28
Filip
Kubala
32
Paixao da Silva
Ewerton
11
Eldar
Šehić
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
10
Matěj
Šín
5
Jiří
Boula
35
Jakub
Markovič
13
Samuel
Grygar
12
Tomáš
Rigo
17
Michal
Frydrych
95
Daniel
Holzer
15
Patrick
Kpozo
7
Karel
Pojezný
20
Abdullahi
Tanko
19
David
Lischka