st 16.6.2021
Aktuální zprávy

Milan Baroš patronem Valachy Cupu 2021!

Milan Baroš bude patronem 1. ročníku nového turnaje určeného kategorii U13, který nese název Valachy Cup. Konat se bude ve dnech 19. a 20. června na hřištích v Horní, Prostřední a Dolní Bečvě a v Hutisku- Solanci. Stejně jako Baník Cup, který se bude konat souběžně v Ostravě – Porubě, také Valachy Cup ozdobí účast Sparty a Slavie, a také zahraničních týmů. V dějišti turnaje se objeví také jeho patron Milan Baroš, který přislíbil svou osobní účast.

Valachy Cup 2021 je ideálním doplněním souběžně konaného Baník Cupu. Pro většinu týmů, které na Baník Cup se svými týmy kategorie U12 přicestují, znamená konání Valachy Cupu zajímavý program pro hráče kategorie U13, kteří tak budou součástí výprav.

Valachy Cup se bude hrát ve třech základních skupinách, které nesou název podle jmen valašských rodáků, kteří oblékali či oblékají dres Baníku. Ve skupině Honzy Jurošky (Horní Bečva) si to od 9 hodin mezi sebou rozdají Sparta, Slovan Bratislava, a Slovácko, skupinu Reného Bolfa (Dolní Bečva, od 9.00) tvoří Baník, MŠK Žilina a Zlín a ve skupině Milana Baroše (Hutisko-Solanec, od 9.00) si spolu zahrají třináctky Slavie, Vítkovic a Ślasku Wroclaw.

V neděli od 8.30 si pak mezi sebou o celkové umístění zahrají vítězové skupin (Prostřední Bečva), druzí v pořadí (Dolní Bečva) a týmy z třetích míst (Hutisko-Solanec).

Vyvrcholení turnaje se podle původního plánu mělo konat ve Viganticích, kde však dosud není ukončena rekonstrukce travnaté plochy. „Věřím, že příští rok už se Valachy Cup bude hrát i ve Viganticích. Chci nicméně poděkovat Milanu Barošovi, René Bolfovi, vigantickému starostovi panu Zdeňkovi Porubskému a panu Milanu Chalupovi za veškeré úsilí, které uspořádání tohoto zajímavého turnaje v nádherném prostředí valašské přírody věnovali,“ uvedl Roman Holiš, předseda představenstva Akademie FC Baník Ostrava.  

30
Jiří
Letáček
17
Michal
Frydrych
99
Ladislav
Almási
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
15
Patrick
Kpozo
4
Robert
Mišković
35
Jakub
Markovič
19
David
Lischka
26
Filip
Blažek
5
Jiří
Boula
10
Matěj
Šín
7
Karel
Pojezný
24
Jan
Juroška
1
Martin
Hrubý
28
Filip
Kubala
11
Eldar
Šehić
12
Tomáš
Rigo
32
Paixao da Silva
Ewerton
70
David
Fadairo
20
Abdullahi
Tanko
22
Filip
Kaloč
37
Matej
Madleňák
13
Samuel
Grygar
21
Jiří
Klíma
29
Ladislav
Takács
77
Gigli
Ndefe