čt 1.8.2019
Juniorka aktuality

Michal Velner: Myšlenka na návrat se mi rychle zalíbila

Před pěti lety odešel z Baníku do Třince. Teď se Michal Velner (27) oklikou přes Petřkovice vrací, aby vyztužil zadní řady baníkovského B-týmu. A třeba i předal své zkušenosti svým novým mladším spoluhráčům. S týmem absolvoval celou přípravu a teď už se těší na mistrovskou sezonu v MSFL, kterou ostravské béčko zahájí již tuto sobotu utkáním na hřišti SFK Vrchovina.

Jak se váš návrat do Baníku zrodil?

Ozval se mi trenér Dan Tchuř. Známe se dlouho, potkal jsem se s ním kdysi v Baníku. V době, kdy jsem tady před nějakými pěti lety hrával. Zavolal mi, jestli bych měl zájem vrátit se sem do Baníku, kde nově vznikl B-tým. Věděl jsem už navíc o příchodu dalších dvou hráčů, se kterými jsem se znal z minulosti. S Lokym (Radovan Lokša) jsem odehrál minulou sezónu v Petřkovicích. S Fojou (Martin Foltýn) jsem si zahrál ještě v Baníku. Takže se mi ta myšlenka brzy zalíbila a pak už to bylo jen o domluvě na podmínkách. A nakonec to klaplo.

Co vás do Baníku lákalo nejvíce?

Konkrétně určitě ta obnovená značka Baníku, kterou dal pan Brabec znovu dohromady. Já odcházel v době, kdy to tady nebylo úplně optimální. Teď však vidím, že tady věci fungují, jak mají. Navíc jsem věděl o příchodech dvou zkušenějších hráčů, se kterými jsem si chtěl zahrát. A samozřejmě je tady pořád to lákadlo zahrát si třeba ještě někdy za áčko Baníku.

Jak vnímáte složení B-týmu Baníku?

Máme hodně mladý tým, doplněný o pár zkušenějších hráčů. Určitě budeme hrát hodně běhavý fotbal. Jak říká náš trenér, naší největší výhodou oproti jiným týmům by měla být hlavně rychlost.

V Petřkovicích a zejména v Třinci jste byl členem staršího a zkušenějšího týmu. V Baníku to pro vás tedy bude úplně nová zkušenost…

Úplně nová zkušenost to není. V Třinci jsem totiž občas nastupoval za juniorku. Takže už vím, jak věci v takovém týmu chodí a co je potřeba dělat hlavně pro ty mladší hráče.

Jak se v takovém týmu s mladšími hráči cítíte?

Docela mi to vyhovuje. Hodně mě baví práce s mladšími hráči a rád se s nimi podělím o své zkušenosti. Všichni jsme stejně naladěni a chceme se zlepšovat. Navíc tady mám další zkušené spoluhráče, takže na to nejsem sám.

Jaká bude vaše role v týmu?

Úplně jsme ty role neprobírali, ale jak už jsem zmínil, jsme tam tři zkušenější hráči. Takže určitě budeme mít nějakou vůdčí roli.

Zmínil jste se, že i možnost zahrát si za A-tým byla jedním z důvodu vašeho příchodu..

Samozřejmě. Nebyl to jediný důvod, ale ta šance tam vždy je. Na naše zápasy v přípravě se chodili dívat lidi z vedení. Přišla i spousta fanoušku. Věříme, že budou chodit i během sezóny a my tak zůstaneme na očích.

Jaký máte názor na to, že B-tým Baníku bude hrát nově MSFL?

Určitě je to velký posun, hlavně pro ty mladé hráče, kteří hráli minulý rok juniorskou ligu. V těch zápasech nastupovali občas i proti dorostencům. Teď ti kluci zažijí, jaké to je v mužském fotbale.

Takže utkání v lize budou určitě fyzicky velice náročná...

Už příprava ukázala, že máme dobrý tým a kluci si určitě rychle zvyknou. Když si vzpomenu třeba na první zápas s Petřkovicemi. Bylo vidět, že kluci na ten fyzický fotbal nejsou zvyklí. Už v druhém poločase však bylo vidět zlepšení a postupem času se všichni bez problému chytli.

V přípravě si tým připsal pět výher ze šesti utkání..

Příprava se nám výsledkově hodně povedla. Na druhou stranu nám ukázala, že ještě musíme zapracovat na defenzivní fázi. V útoku pak musíme zlepšit zakončování, protože jsme neproměnili spoustu příležitostí. Zápasy tak mohly končit větším brankovým rozdílem.

Co tedy od nadcházející sezony, pokud jde o výkony Baníku B v MSFL, očekáváte?

Myslím si, že tým se poskládal dobře, proto bychom mohli mít vysoké ambice. Zařadil bych nás tak do vrchní poloviny tabulky. Sezónu začínáme s Vrchovinou, což je na start velice nepříjemný soupeř. Tak uvidíme, jak se ten tým chytne.

Vaše osobní zkušenosti z minulého ročníku MSFL se budou týmu určitě hodit. S Petřkovicemi jste se sezonu zakončili na 2. místě...

Určitě bychom tady chtěli s Radovanem Lokšou navázat na to, co jsme dokázali v Petřkovicích. Doufám, že naše zkušenosti budou na hřišti hodně vidět a budeme hrát o vrchní příčky.

Jak se těšíte na soupeře? V lize jsou rezervní týmy hned několika účastníků nejvyšší soutěže...

Rozšíření ligy o béčkové týmy tu soutěž určitě zkvalitní. Uvidíme, jak budou rezervy doplňovat své kádry o hráče z A-týmů. To pak budou velice kvalitní zápasy. Tím bych ale nechtěl vyzdvihovat jen ty béčkové týmy. V lize je určitě pět šest dalších dobrých týmů, které nás budou trápit.

77
Gigli
Ndefe
18
Tomáš
Zajíc
30
Viktor
Budinský
16
Jan
Laštůvka
5
Adam
Jánoš
11
Nemanja
Kuzmanović
6
Daniel
Tetour
25
Jiří
Fleišman
9
David
Buchta
7
Ondřej
Chvěja
17
Muhammed
Sanneh
23
Jaroslav
Svozil
33
Ondřej
Kukučka
24
Jan
Juroška
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
12
Radovan
Murin
20
Jakub
Pokorný
22
Filip
Kaloč