ne 12.6.2022
A-tým

Michal Frydrych přestupuje do Baníku

Baník má první letní posilu. Do klubu se po sedmi letech vrací stoper Michal Frydrych! Podepsal tříletý kontrakt.

Dvaatřicetiletý obránce přichází z polské Wisly Krakow, s níž se Baník domluvil na podmínkách přestupu.

„S Michalem jsme byli průběžně v kontaktu a po sezoně věci nabraly na intenzitě. Náš zájem byl velký, protože je to hráč, který si dlouhodobě udržuje vysoký herní standard a hlavně je to hráč se silnou baníkovskou minulostí. Přesně takový typ hráče jsme chtěli do týmu v létě přivést a jsme rádi, že se nám to povedlo,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Rodák z Hustopečí nad Bečvou na Bazaly přišel ve čtrnácti letech a v Baníku vyzrál v žádaného středního obránce. V roce 2015 přestoupil do Slavie, se kterou získal tři mistrovské tituly, a z Edenu po pěti letech odešel do Wisly. Teď se kruh uzavírá jeho návratem na Slezskou.

„Vracím se po sedmi letech a opravdu se těším, v Baníku jsem doma. Baník se znovu stává silným domácím klubem, má ambice a já udělám vše, co je v mých silách, abych mu je pomohl naplnit,“ řekl Michal Frydrych, který v ostravském dresu před svým odchodem do Slavie odehrál už 118 ligových utkání. Debutoval v něm 15. května 2010 na hřišti v Příbrami pod trenérem Miroslavem Koubkem.

7
Karel
Pojezný
30
Jiří
Letáček
77
Gigli
Ndefe
4
Robert
Mišković
20
Abdullahi
Tanko
17
Michal
Frydrych
35
Jakub
Markovič
24
Jan
Juroška
15
Patrick
Kpozo
13
Samuel
Grygar
0
Paixao da Silva
Ewerton
28
Filip
Kubala
26
Filip
Blažek
10
Matěj
Šín
12
Tomáš
Rigo
11
Eldar
Šehić
5
Jiří
Boula
21
Jiří
Klíma
29
Ladislav
Takács
19
David
Lischka
9
David
Buchta