út 15.9.2015
Tisková zpráva

Michal Frydrych přestoupil do Slavie Praha

S definitivní platností byla potvrzena dohoda našeho klubu a SK Slavia Praha ohledně transferu baníkovského odchovance Michala Frydrycha. Přestup pětadvacetiletého obránce, který za Baník v lize odehrál 118 zápasů a vstřelil 8 branek, byl uzavřen korektně a za výhodných podmínek pro všechny zainteresované strany.

Finální dohoda byla uzavřena již po vstupu nových akcionářů Slavie a je o poznání lukrativnější než nabídky z ostatních klubů. V rámci „balíku dohod“ k nám také na půlroční hostování přijdou dva hráči, obránce Martin Dostál a útočník Marek Červenka.

Michal Frydrych má před sebou novou fotbalovou výzvu, po které delší čas toužil a kvůli níž už neměl zájem o prodloužení stávajícího kontraktu v Baníku. „Již delší dobu jsem cítil, že se potřebuji v kariéře posunout a získat nový impuls do dalších fotbalových let. Jsem rád, že mi Baník umožnil změnit prostředí. Rozcházíme se v dobrém a věřím, že se jednou zase v dobrém setkáme. Klubu i našim věrným fanouškům děkuji za podporu, na kterou jsem se vždy mohl spolehnout,“ řekl Frydrych, kterému přejeme mnoho úspěchů v jeho další kariéře i v osobním životě.

Baník určitě momentálně není v jednoduché situaci, ale získané finanční prostředky pomohou k udržení stabilního fungování klubu bez nového zadlužování. Vzhledem k tomu, že nám v současnosti chybějí hráči střední generace z vlastní líhně a doplnění z vnějších zdrojů je proto určitě žádoucí, realizovali jsme v posledních dnech transfery zkušených fotbalistů Václava Ježdíka, Jaroslava Machovce a Richarda Lásika. Navíc se s námi připravuje také odchovanec Tomáš Mičola.

Jsme rádi, že se nám během podzimního přestupového okna podařilo posily pro naše prvoligové mužstvo zaregistrovat. Současně je ale vynikající vizitkou pro náš úsek mládeže, že může trenérovi Radomíru Korytářovi nabídnout do kádru mladé hráče s velkým růstovým potenciálem pro budoucí období. V pondělním utkání na Dukle mimo jiné nastoupil v základní sestavě dvacetiletý odchovanec Josef Celba, který svým výkonem při ligovém debutu bezesporu obstál. Tímto se dává potřebný signál i celé mládežnické základně, že její práce má smysl a že další nejtalentovanější hráči z úspěšných týmů dorostu a juniorky také dostanou šanci v prvoligovém mužstvu.

Spolu s našimi fanoušky také doufáme, že právě z našich odchovanců, kteří i díky odchodu Michala Frydrycha dostávají v baníkovském áčku svou velkou šanci, vyrostou nové opory, které si fanoušci zamilují. Podobně také chceme, aby i nově příchozí hráči fanouškům na hřišti i mimo hřiště dokázali, že si dres Baníku opravdu zaslouží a budou spolu s našimi odchovanci tvořit znovu silný Baník a brzy znovu úspěšné prvoligové A-mužstvo.

10
Matěj
Šín
20
Abdullahi
Tanko
9
David
Buchta
11
Eldar
Šehić
5
Jiří
Boula
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
7
Karel
Pojezný
29
Ladislav
Takács
28
Filip
Kubala
12
Tomáš
Rigo
0
Paixao da Silva
Ewerton
21
Jiří
Klíma
30
Jiří
Letáček
77
Gigli
Ndefe
35
Jakub
Markovič
15
Patrick
Kpozo
17
Michal
Frydrych
4
Robert
Mišković
26
Filip
Blažek
13
Samuel
Grygar