FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Michal Bělák: Věřím, že budeme silnější!

10.07.2019 | Redakce

Dosáhnout přinejmenším stejného úspěchu, jako v uplynulé sezoně. To je cíl, s nímž Baník vyrukuje do sezony nadcházející. Na tiskové konferenci FC Baník Ostrava, která se konala ve středu 10. července, to uvedl Michal Bělák, výkonný ředitel klubu.

„Doufám, že jsme si všichni v klubu odpracovali to, aby ta sezona byla minimálně stejně úspěšná,“ prohlásil Michal Bělák. „Posílili jsme kádr, udrželi jsme všechny hráče, které jsme udržet chtěli, takže věřím, že budeme silnější,“ řekl Michal Bělák. 

Zastavil se u Patrizia Stronatiho, o něhož byl eminentní zájem z Polska, hráč však přesto zůstal v Baníku. „Nabídka za Stronatiho byla dobrá, vlastně splňovala to, co jsme chtěli. O tom, že Baník Stronatiho přesto neprodá, rozhodl majitel klubu. Chce, aby byl Baník úspěšný. A proto se nevydal cestou, díky níž by si finančně přilepšil, aby do Baníku nemusel dávat tolik vlastních finančních prostředků,“ uvedl výkonný ředitel Baníku Ostrava.

Také trenér Bohumil Páník věří, že by Baník v nové sezoně mohl být přinejmenším stejně úspěšný, jako v té minulé. „Předpoklad, že by se to mohlo podařit, tady je. Posílili jsme na problémových postech. Důležité je, že zůstal Patrizio Stronati. a samozřejmě i skutečnost, že Honza Laštůvka a Milan Baroš prodloužili kontrakty a budou v Baníku pokračovat,“ vypočetl Bohumil Páník.

Milan Baroš, kapitán Baníku, prodloužil svůj kontrakt s klubem o jeden rok. „Rozhodující je můj vztah k tomuto klubu. To je pro mě to zásadní. Cítím, že bych mu ještě mohl na hřišti pomoci. Trénuju a snažím se, aby tomu tak v sezoně bylo,“ okomentoval Milan Baroš fakt, že bude baníkovský dres oblékat i nadále.

Trenér Bohumil Páník je s kvalitou kádru, s níž Baník do sezony vyrukuje, spokojen. „Tým se hodně vyrovnal. A konkurence, která v něm vznikla, požene hráče v tréninku i v zápasech k maximálnímu výkonu,“ věří před blížícím se úvodem sezony trenér Bohumil Páník.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA