pá 2.8.2024
A-tým

Matěj Šín: Kodaň je super soupeř

Ve svých dvaceti letech zažil s Baníkem své první výhry a postup v evropském poháru. Matěj Šín po utkání proti Urartu v Jerevanu pochopitelně zářil spokojeností.

Jaké jsou první dojmy?

Skvělý pocit. I pro fanoušky, kteří za námi vyjeli. Je to fantastický zážitek pro nás i pro ně. A jdeme si dále se vší pokorou za tou pohádkou dostat se do skupiny Konferenční ligy.

Komfortní náskok z prvního utkání vám v odvetě asi dost usnadnil život na hřišti.

Takový byl náš plán. Vstřelit doma pár gólů a pak to udržet, protože jsme věděli, že tady ty podmínky nemusí být pro nás úplně příznivé. Ale zvládli jsme to a postupujeme. Takže ano, pro odvetu byl výsledek toho prvního utkání dost určující.

V době utkání v Jerevanu bylo 33 stupňů. Jak se vám tedy hrálo?

Mi osobně první poločas hrozně. Druhý poločas, když zapadlo sluníčko, už to bylo fajn. První poločas byl díky tomu vedru a dusnu takový složitější. Druhý poločas už jsme se aklimatizovali lépe a pak už jsme to dohráli do vítězného konce.

Soupeř už po prohře 1:5 v Ostravě neměl co ztratit. Neobávali jste, že na vás v úvodu vletí a pokusí se o rychlý gól?

Počítali jsme s tím, ale dokázali jsme to eliminovat. Pak byli už akorát více a více agresivnější. Myslím, že jsme to utkání po všech stránkách zvládli.

A teď do Kodaně. Jak se těšíte?

Určitě se na ně o víkendu podíváme. Moc se na to těším. Díval jsem se na ně minulou sezonu v Lize mistrů a teď si proti nim zahrajeme. Super soupeř.

Překvapilo vás, kolik fanoušků Baníku dorazilo takovou dálku?

Ano. Nečekal jsem to, vážně ne. Jsou úžasní, co pro Baník dělají a obětují. Moc jim děkuju. Jsem z toho nadšen.