ne 15.1.2023
A-tým

Matěj Šín: Gól Kielcům? Nehraje pro mě žádnou roli!

Byl to gól, který by za normálních okolností nikdo příliš neřešil. Gól, který zakulatil výsledek utkání Baníku s Kielcemi na 5:0 v době, kdy bylo o vítězi zápasu dávno rozhodnuto. Jenže tenhle gól měl veliký význam a fanoušci Baníku, hráči i realizační tým ho zachytili. Byl to totiž první gól Matěje Šína po jeho uzdravení a návratu. Trenér Pavel Hapal označil zápas s Kielcemi za "Návrat Matěje Šína." A jak prožil tento důležitý milník samotný autor gólu?

Vaše cesta zpět do plného fotbalového nasazení má řadu milníku. Od prvního individuálního tréninku, přes první trénink s týmem, první start v přípravném utkání aktuálně až k prvnímu vstřelenému gólu, kterým jste pokořil Koronu Kielce. Hraje ten gól v té vaší cestě zpět zásadní roli?

Myslím si, že vůbec ne. U mě to žádnou roli nehraje. U mě bude hrát velkou roli, když se prosadím v týmu. Až budu nastupovat pravidelně, až budu moci pomoct Baníku k lepším pozicím a k pohárům, to pro mě bude hrát zásadní roli.

Když jste v utkání s Kielcemi vstřelil gól, i vaši spoluhráči si v tu chvíli uvědomovali, o jak významný okamžik se jedná. Glosoval to po utkání i trenér Hapal. Co tedy v té chvíli proběhlo hlavou vám?

Nic. Že je dobře, vyhráváme, že jsem tím gólem pomohl týmu a že jsme ten zápas zvládli.

Ještě před odletem do Turecka jste přiznával, že zatímco fyzicky se cítíte zcela fit, fotbalově to ještě zcela logicky trochu pokulhává. Utkání ve Skalici vaše slova malinko potvrdilo, souhlasíte?

Absolutně souhlasím. Ve Skalici to ode mě určitě nebylo dobré. Tam jsem hrál hodně podprůměrně, nešlo mi to tam. Ano, fyzicky se cítím výborně. tam je to na velmi dobré úrovni, ale herní kondice a praxe s balonem ještě trochu pokulhává.

Ovšem v utkání s Koronou Kielce to od vás bylo o viditelný skok lepší!

Ano, cítil jsem to tak. Ale ono to jde nahoru každým tréninkem. Mám z toho opravdu dobrý pocit, cítím, že se to nějak vrací a to mě hodně motivuje. Ale spokojený budu až ve chvíli, kdy budu pravidelně hrát a svým výkonem Baníku pomáhat.

99
Ladislav
Almási
5
Jiří
Boula
11
Eldar
Šehić
4
Robert
Mišković
13
Samuel
Grygar
28
Filip
Kubala
37
Matej
Madleňák
35
Jakub
Markovič
22
Filip
Kaloč
32
Paixao da Silva
Ewerton
9
David
Buchta
15
Patrick
Kpozo
26
Filip
Blažek
24
Jan
Juroška
70
David
Fadairo
7
Karel
Pojezný
20
Abdullahi
Tanko
6
Daniel
Tetour
77
Gigli
Ndefe
12
Tomáš
Rigo
29
Ladislav
Takács
1
Martin
Hrubý
21
Jiří
Klíma
17
Michal
Frydrych
30
Jiří
Letáček
19
David
Lischka
10
Matěj
Šín