st 18.1.2017
A-tým

Martin Šustr: Už jsem moc nevěřil, že se dostanu z MSFL

Pomalu se smiřoval s tím, že svět profesionálního fotbalu mu už zůstane zapovězen. Brankáři Martinu Šustrovi ale po nabídce Baníku svitla šance na fotbalový restart. Šestadvacetiletý gólman přišel v zimě z třetiligové Kroměříže zvednout konkurenci mezi brankáři a zkusí si říct o prodloužení zatím půlroční smlouvy.

S Baníkem jste koketoval už od léta. Proč se přestup uskutečnil až teď?

Ano, je pravda, že už v létě mě během tréninku v Kroměříži Baník oslovil, jestli bych to nechtěl zkusit s ním. Rád jsem šel. Měli jsme brankářské tréninky s panem Šimurkou, odchytal jsem poločas přípravného utkání se Zlínem a rozešli jsme se s tím, že se mi v dalším týdnu ozvou. Pak se mi znovu ozval pan Šimurka, jestli bych chtěl pokračovat. Trénoval jsem ještě dále s Baníkem, ale kvůli zápasovému vytížení jsme se rozhodli, že zůstanu v Kroměříži. Přesto jsem jednou týdně trénoval v Ostravě. Dohodli jsme se, že to po podzimu probereme. Před Vánocemi se mi pak ozval pan Vrťo. Během pár minut jsme se dohodli.

Jaká bude vaše role v týmu?

Viděl jsem, že na podzim Peťa Vašek chytal dobře, tady asi není důvod něco měnit. Já budu bojovat a dělat to, co po mě budou chtít trenéři.

Poslední roky jste se pohyboval většinou v klubech MSFL. Věřil jste ještě v návrat do vyšších pater?

Už moc ne. Když jsem skončil v Olomouci a nic dalšího nedopadlo, tak nějak jsem zapadl do třetí ligy. Už jsem ani nedoufal, že by mohla přijít nabídka z klubu jako Baník. O to víc se budu snažit.

Hned druhý prvoligový zápas jste v osmnácti chytal s Olomoucí na Bazalech. Pamatujete si po osmi letech ještě něco z toho utkání?

Jasně, že pamatuju, byl to teprve můj druhý zápas v lize. Baník na tom nebyl tabulkově moc dobře a my jsme s Olomoucí hráli o poháry a chtěli jsme vyhrát. Skončilo to ale 1:1 a já si pamatuju, že mi dal gól Zeher. Pamatuju si i na fanoušky, že udělali výbornou atmosféru. Tohle už k Baníku tak nějak patří.

Za Olomouc jste odchytal pět prvoligových utkání. Proč jste se neprosadil více?

Těžko říct, jestli to byly jen výkonnostní důvody. Byla tam ale velká konkurence, Lovásik, Drobisz, klub měl ambice. Sem tam přišla šance, ale většinou jsem chytal za béčko a do áčka chodil na lavičku. Pak mi skončila smlouva a tím i angažmá v Olomouci.