út 18.4.2017
A-tým

Martin Sus: Musíme se dívat sami na sebe

Ačkoliv dlouhá série výher se na jedenáctý pokus přetrhla, na sedmibodový náskok na třetí Opavu to naštěstí nemělo díky zaváhání Slezského FC žádný vliv. „Chtěli jsme s Pardubicemi vyhrát. Ale potvrdily, že jsou jedno z nejfotbalovějších mužstev ve druhé lize a není překvapení, že obraly o body i další týmy z čela tabulky,“ konstatoval univerzál Martin Sus, který tentokrát alternoval na pravé straně obrany za vykartovaného Petra Bredu.

Baník z partie proti Východočechům vytěžil alespoň bod. Vedení Pardubic smazal v 68. minutě Martin Sus, který na zadní tyči volejem usměrnil do sítě centr Karola Mondeka. „Oni byli ve druhé půli zalezlí do vápna. Jediná šance byly ty centry ze stran, ale moc nám to nelítalo a trefovali jsme prvního hráče. Naštěstí to jednou propadlo na zadní tyč, že jsem dal gól, ale těch šancí musí být více,“ řekl Martin Sus.

Díky plichtě Opavy s Žižkovem naštěstí ani remíza Baníku nic nezměnila na sedmibodovém rozestupu mezi druhým a třetím celkem tabulky. „Víme, o co hrajeme. Máme pořád dostatečný náskok a lepší vzájemný zápas, po jedné remíze nebudeme panikařit. Byla by chyba si připouštět, že se blíží konec soutěže a svazovat se tím. Chtěli bychom skončit první a Olomouc nám teďka o dva body utekla,“ řekl Martin Sus.

Baník teď čekají dva slepené zápasy proti jihočeským týmům – ve čtvrtek v Českých Budějovicích, v neděli doma s Táborskem. „Věřím, že přidáme zase nějaké body. Musíme hrát svůj fotbal a dívat se sami na sebe. Věřím, že závěrečných osm kol zvládneme,“ řekl Martin Sus.

15
Patrizio
Stronati
6
Daniel
Tetour
18
Tomáš
Zajíc
7
Martin
Fillo
11
Nemanja
Kuzmanovič
31
Ondřej
Šašinka
25
Jiří
Fleišman
21
Daniel
Holzer
16
Jan
Laštůvka
5
Adam
Jánoš