FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Martin Šindelář se upsal Baníku

20.06.2017 | Redakce

Baník může představit první nové jméno léta 2017. Stoper či defenzivní záložník Martin Šindelář s týmem ráno poprvé trénoval a po obědě podepsal na Bazalech smlouvu na dva roky. Šestadvacetiletý olomoucký odchovanec do Baníku přestupuje ze Sigmy.

Syn někdejšího známého ligového útočníka Radka Šindeláře má opačné zaměření a jako doma je v defenzívě. Sigma ho střídavě využívala na stoperu či jako štítového záložníka. „Je to to soubojový typ hráče, hráč, který dokáže vyburcovat spoluhráče a strhnout mužstvo,“ prohlásil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Bývalý mládežnický reprezentant odkopal v nejvyšší soutěži za Olomouc 65 zápasů a dal v nich tři branky. Ještě na podzim byl v Sigmě klíčovým stoperem Hanáků, ale na jaře ho nepustila do hry mononukleóza. 

„Martin už je ale naprosto zdráv a může už několik týdnů trénovat na sto procent. Teď ještě musí dohnat zápasový výpadek. Na začátek sezony bude připravený,“ řekl Dušan Vrťo na adresu stopera, který se ještě na trávníku v začátcích své prvoligové kariéry v jednom dresu potkal s novým koučem Baníku Radimem Kučerou.

Martin Šindelář se na ostravské angažmá těší. „Měl jsem i nějaké nabídky do zahraničí, ale Baník je značka. Cítil jsem po letech v Olomouci potřebu změny a jsem rád, že to tam takhle i pochopili. Čekám, že tu dostanu nový impuls a splním to, co ode mě v Baníku očekávají,“ řekl po podpisu smlouvy Martin Šindelář.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA