út 20.6.2017
A-tým

Martin Šindelář se upsal Baníku

Baník může představit první nové jméno léta 2017. Stoper či defenzivní záložník Martin Šindelář s týmem ráno poprvé trénoval a po obědě podepsal na Bazalech smlouvu na dva roky. Šestadvacetiletý olomoucký odchovanec do Baníku přestupuje ze Sigmy.

Syn někdejšího známého ligového útočníka Radka Šindeláře má opačné zaměření a jako doma je v defenzívě. Sigma ho střídavě využívala na stoperu či jako štítového záložníka. „Je to to soubojový typ hráče, hráč, který dokáže vyburcovat spoluhráče a strhnout mužstvo,“ prohlásil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Bývalý mládežnický reprezentant odkopal v nejvyšší soutěži za Olomouc 65 zápasů a dal v nich tři branky. Ještě na podzim byl v Sigmě klíčovým stoperem Hanáků, ale na jaře ho nepustila do hry mononukleóza. 

„Martin už je ale naprosto zdráv a může už několik týdnů trénovat na sto procent. Teď ještě musí dohnat zápasový výpadek. Na začátek sezony bude připravený,“ řekl Dušan Vrťo na adresu stopera, který se ještě na trávníku v začátcích své prvoligové kariéry v jednom dresu potkal s novým koučem Baníku Radimem Kučerou.

Martin Šindelář se na ostravské angažmá těší. „Měl jsem i nějaké nabídky do zahraničí, ale Baník je značka. Cítil jsem po letech v Olomouci potřebu změny a jsem rád, že to tam takhle i pochopili. Čekám, že tu dostanu nový impuls a splním to, co ode mě v Baníku očekávají,“ řekl po podpisu smlouvy Martin Šindelář.

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Jan
Laštůvka
0
David
Buchta
0
Jiří
Fleišman
0
Daniel
Tetour
0
Filip
Kaloč
0
Ondřej
Šašinka
0
Jakub
Pokorný
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Tomáš
Zajíc
0
Gigli
Ndefe
0
Jan
Juroška
0
Radovan
Murin
0
Adam
Jánoš
0
Daniel
Holzer
0
Viktor
Budinský
0
Patrizio
Stronati
0
Jaroslav
Svozil
0
Ondřej
Kukučka
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Muhammed
Sanneh
0
Jakub
Drozd