po 5.8.2019
A-tým

Martin Šindelář: Důležitá výhra

Poprvé v sezoně se dostal do základní sestavy. Svým výkonem pomohl týmu k vítězství v derby. V utkání proti Opavě nastoupil Martin Šindelář na postu stopera. V tomto důležitém zápase udrželo mužstvo Baníku čisté konto, i díky dobrému výkonu obrany a skvělému gólmanovi.

„První poločas byl hodně divoký. My jsme hrozili z protiútoků. Naopak Opava mohla ze standardních situací vyrovnat. Já se v prvním poločase trochu trápil, ale postupem času jsem se chytl a utkání jsme nakonec zvládli. To je důležité,“ zhodnotil utkání v Opavě Martin Šindelář.

V základní sestavě se objevili hned dva hráči, kteří v minulosti oblékali dres Opavy. Tomáš Smola navíc přestoupil až před touto sezonou. Byl to tak jeho první zápas proti svému bývalému týmu. „Kluky jsme před zápasem trochu hecovali. Na druhou stranu jsme je nechtěli úplně trápit. Protože ten tlak z okolí byl velký Smolič se v zápase prosadil, takže jsme spokojeni,“ poznamenal Martin Šindelář.

„V zápase nás hodně podržel Buďa (Viktor Budinský). V prvním poločase vychytal Opavě několik standardních situací. Je skvělý pocit vyhrát derby s nulou vzadu,“ vyzdvihl výkon ostravského brankáře Martin Šindelář.

Po čtyřech kolech má Baník na kontě dvě vítězství z hřišť soupeřů. Naopak doma ještě nevyhrál. Zkušený zadák Baníku však věří, že se týmu podaří smůlu z domácího prostředí zlomit už v příštím utkání. 

„Utkání s Teplicemi mohlo vypadat úplně jinak, kdyby se nám podařilo proměnit šance, které jsme si vytvořili. Pro nás je teď důležité navázat na výhru v Opavě už v domácím zápase proti Bohemians,“ dodal Martin Šindelář.

30
Viktor
Budinský
16
Jan
Laštůvka
22
Filip
Kaloč
5
Adam
Jánoš
7
Martin
Fillo
9
David
Buchta
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
17
Muhammed
Sanneh
25
Jiří
Fleišman
13
Ondřej
Kukučka
31
Ondřej
Šašinka
23
Jaroslav
Svozil
1
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
15
Patrizio
Stronati
8
Jakub
Drozd
77
Gigli
Ndefe
14
Pepe
Mena
11
Nemanja
Kuzmanović
21
Daniel
Holzer
24
Jan
Juroška
20
Jakub
Pokorný
18
Tomáš
Zajíc