po 24.8.2015
Aktuální zprávy

Martin Honiš ligovou premiéru zvládl

Jedním z mála pozitiv sobotního utkání se Slavií byl výkon ligového debutanta Martina Honiše. Devatenáctiletý odchovanec kvůli absencím v zadních řadách nastoupil ve stoperské dvojici s Martinem Kouřilem. Na hřišti však rozhodně nepůsobil jako vyjukaný mladíček. Po zápase jej pochválil i hlavní trenér Baníku Radomír Korytář.

O tom, že proti Slavii nastoupí v základní sestavě, se Martin Honiš dozvěděl den před výkopem, když zranění vyřadilo ze hry kapitána Michala Frydrycha. Cloumala s ním před prvním ostrým startem v lize nervozita? „Kdybych řekl, že ne, tak bych kecal,“ přiznal mladý obránce. „Ale kluci v šatně i trenér mě podporovali, takže tlak na mě moc nepůsobil. Chtěl jsem zápas odjezdit a pomoct týmu vyhrát,“ dodal donedávna stabilní člen baníkovské juniorky.

V samotném zápase ale Honiš nervózně nepůsobil. V rozehrávce si počínal s rozvahou a nezaostával ani při plnění svých defenzivních povinností. „Dospělý fotbal je rychlejší, ale s áčkem jsem už odehrál pár přípravných zápasů, takže jsem přibližně věděl, do čeho jdu. Bral jsem to jako šanci, kterou když využiju, tak se tady můžu chytit,“ pravil mládežnický reprezentant.

Stinnou stránkou Honišova ligového debutu je tříbodový zisk Slavie, která tak po vítězství 3:1 vyloupila Městský stadion v Ostravě – Vítkovicích. „Měli jsme vyhrát, ale bohužel se tak nestalo, protože vždycky začneme hrát až ve druhém poločase, což je špatně,“ mrzelo Honiše.

A jak Honišův výkon okomentoval na pozápasové tiskové konferenci trenér Baníku Radomír Korytář? „Dostal příležitost jiný hráč, mladý kluk Martin Honiš, který se s tím z mého pohledu popral dobře. Samozřejmě, nebyl to top výkon, ale zvládl svoji roli dobře. Hodili jsme ho do vody a on se snažil plavat. Pokud nebudeme mít náhradu za Michala, tak ho podpořím a bude mít ode mne důvěru i dál.“

FOTO: Lukáš Ston

0
Jaroslav
Svozil
0
David
Buchta
0
Jiří
Fleišman
0
Jiří
Boula
0
David
Lischka
0
Daniel
Tetour
0
Filip
Kaloč
0
Ladislav
Almási
0
Jan
Juroška
0
Gigli
Ndefe
0
Jan
Laštůvka
0
Petr
Jaroň
0
Martin
Chlumecký
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Lukáš
Budínský
0
Ladislav
Takács
0
Jiří
Klíma
0
Jakub
Pokorný
0
Muhammed
Sanneh