po 24.8.2015
Aktuální zprávy

Martin Honiš ligovou premiéru zvládl

Jedním z mála pozitiv sobotního utkání se Slavií byl výkon ligového debutanta Martina Honiše. Devatenáctiletý odchovanec kvůli absencím v zadních řadách nastoupil ve stoperské dvojici s Martinem Kouřilem. Na hřišti však rozhodně nepůsobil jako vyjukaný mladíček. Po zápase jej pochválil i hlavní trenér Baníku Radomír Korytář.

O tom, že proti Slavii nastoupí v základní sestavě, se Martin Honiš dozvěděl den před výkopem, když zranění vyřadilo ze hry kapitána Michala Frydrycha. Cloumala s ním před prvním ostrým startem v lize nervozita? „Kdybych řekl, že ne, tak bych kecal,“ přiznal mladý obránce. „Ale kluci v šatně i trenér mě podporovali, takže tlak na mě moc nepůsobil. Chtěl jsem zápas odjezdit a pomoct týmu vyhrát,“ dodal donedávna stabilní člen baníkovské juniorky.

V samotném zápase ale Honiš nervózně nepůsobil. V rozehrávce si počínal s rozvahou a nezaostával ani při plnění svých defenzivních povinností. „Dospělý fotbal je rychlejší, ale s áčkem jsem už odehrál pár přípravných zápasů, takže jsem přibližně věděl, do čeho jdu. Bral jsem to jako šanci, kterou když využiju, tak se tady můžu chytit,“ pravil mládežnický reprezentant.

Stinnou stránkou Honišova ligového debutu je tříbodový zisk Slavie, která tak po vítězství 3:1 vyloupila Městský stadion v Ostravě – Vítkovicích. „Měli jsme vyhrát, ale bohužel se tak nestalo, protože vždycky začneme hrát až ve druhém poločase, což je špatně,“ mrzelo Honiše.

A jak Honišův výkon okomentoval na pozápasové tiskové konferenci trenér Baníku Radomír Korytář? „Dostal příležitost jiný hráč, mladý kluk Martin Honiš, který se s tím z mého pohledu popral dobře. Samozřejmě, nebyl to top výkon, ale zvládl svoji roli dobře. Hodili jsme ho do vody a on se snažil plavat. Pokud nebudeme mít náhradu za Michala, tak ho podpořím a bude mít ode mne důvěru i dál.“

FOTO: Lukáš Ston

22
Filip
Kaloč
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
33
Ondřej
Kukučka
13
Roman
Potočný
23
Jaroslav
Svozil
6
Daniel
Tetour
24
Jan
Juroška
16
Jan
Laštůvka
99
Ladislav
Almási
17
Muhammed
Sanneh
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
19
David
Lischka
7
Ondřej
Chvěja
8
Jaroslav
Harušťák
25
Jiří
Fleišman
12
Radovan
Murin
21
Jiří
Klíma
30
Viktor
Budinský
20
Jakub
Pokorný
4
Yira
Sor
77
Gigli
Ndefe
66
Denis
Granečný
32
Lukáš
Budínský
5
Adam
Jánoš