FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Martin Honiš bude hostovat v Petřkovicích

07.09.2016 | Redakce

Stoper Martin Honiš odchází na tříměsíční hostování do Odry Petřkovice. Dvacetiletý obránce, který byl momentálně jedním z pěti středních beků v kádru áčka, pomůže nováčkovi třetí nejvyšší soutěže už v dnešním domácím utkání proti Slovácku B.

Baník momentálně ve středu defenzívy disponuje Tomáš Zápotočným, Jakubem Pokorným, Davidem Lischkou i uzdraveným Arťomem Mešaninovem, Martina Honiše se proto rozhodl zapůjčit na krátkodobé hostování do nedalekých Petřkovic, se kterými klub v létě navázal bližší spolupráci.

„Martin by se u nás momentálně těžko dostával do hry, přitom je ve věku, kdy hrát potřebuje. Je to talentovaný kluk, se kterým počítáme. V Petřkovicích teď bude mít pravidelné zápasové vytížení, věříme, že mu to prospěje. Jsme navíc dohodnuti na tom, že část tréninkového procesu bude nadále absolvovat s naším áčkem,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Baník dnes svolil taktéž k odchodu svého kmenového útočníka Jana Staška. Třiadvacetiletý vytáhlý hrot, který se od léta na Bazalech zotavoval ze zranění, se vrací na Slovensko do druholigového Zvolena, v jehož barvách už strávil minulou sezonu. „Dohodli jsme se na ročním hostování,“ upřesnil Dušan Vrťo.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA