st 7.9.2016
A-tým

Martin Honiš bude hostovat v Petřkovicích

Stoper Martin Honiš odchází na tříměsíční hostování do Odry Petřkovice. Dvacetiletý obránce, který byl momentálně jedním z pěti středních beků v kádru áčka, pomůže nováčkovi třetí nejvyšší soutěže už v dnešním domácím utkání proti Slovácku B.

Baník momentálně ve středu defenzívy disponuje Tomáš Zápotočným, Jakubem Pokorným, Davidem Lischkou i uzdraveným Arťomem Mešaninovem, Martina Honiše se proto rozhodl zapůjčit na krátkodobé hostování do nedalekých Petřkovic, se kterými klub v létě navázal bližší spolupráci.

„Martin by se u nás momentálně těžko dostával do hry, přitom je ve věku, kdy hrát potřebuje. Je to talentovaný kluk, se kterým počítáme. V Petřkovicích teď bude mít pravidelné zápasové vytížení, věříme, že mu to prospěje. Jsme navíc dohodnuti na tom, že část tréninkového procesu bude nadále absolvovat s naším áčkem,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Baník dnes svolil taktéž k odchodu svého kmenového útočníka Jana Staška. Třiadvacetiletý vytáhlý hrot, který se od léta na Bazalech zotavoval ze zranění, se vrací na Slovensko do druholigového Zvolena, v jehož barvách už strávil minulou sezonu. „Dohodli jsme se na ročním hostování,“ upřesnil Dušan Vrťo.

6
Daniel
Tetour
33
Ondřej
Kukučka
11
Nemanja
Kuzmanović
21
Jiří
Klíma
32
Lukáš
Budínský
20
Jakub
Pokorný
30
Viktor
Budinský
77
Gigli
Ndefe
13
Roman
Potočný
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
5
Adam
Jánoš
8
Jaroslav
Harušťák
66
Denis
Granečný
16
Jan
Laštůvka
4
Yira
Sor
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
25
Jiří
Fleišman
12
Radovan
Murin
22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
17
Muhammed
Sanneh
99
Ladislav
Almási
19
David
Lischka
7
Ondřej
Chvěja