st 7.9.2016
A-tým

Martin Honiš bude hostovat v Petřkovicích

Stoper Martin Honiš odchází na tříměsíční hostování do Odry Petřkovice. Dvacetiletý obránce, který byl momentálně jedním z pěti středních beků v kádru áčka, pomůže nováčkovi třetí nejvyšší soutěže už v dnešním domácím utkání proti Slovácku B.

Baník momentálně ve středu defenzívy disponuje Tomáš Zápotočným, Jakubem Pokorným, Davidem Lischkou i uzdraveným Arťomem Mešaninovem, Martina Honiše se proto rozhodl zapůjčit na krátkodobé hostování do nedalekých Petřkovic, se kterými klub v létě navázal bližší spolupráci.

„Martin by se u nás momentálně těžko dostával do hry, přitom je ve věku, kdy hrát potřebuje. Je to talentovaný kluk, se kterým počítáme. V Petřkovicích teď bude mít pravidelné zápasové vytížení, věříme, že mu to prospěje. Jsme navíc dohodnuti na tom, že část tréninkového procesu bude nadále absolvovat s naším áčkem,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Baník dnes svolil taktéž k odchodu svého kmenového útočníka Jana Staška. Třiadvacetiletý vytáhlý hrot, který se od léta na Bazalech zotavoval ze zranění, se vrací na Slovensko do druholigového Zvolena, v jehož barvách už strávil minulou sezonu. „Dohodli jsme se na ročním hostování,“ upřesnil Dušan Vrťo.

0
Jiří
Fleišman
0
Lukáš
Budínský
0
Jaroslav
Svozil
0
Ladislav
Takács
0
Muhammed
Sanneh
0
Petr
Jaroň
0
Jiří
Klíma
0
Jakub
Pokorný
0
David
Buchta
0
Filip
Kaloč
0
Daniel
Tetour
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Martin
Chlumecký
0
Jiří
Boula
0
Ladislav
Almási
0
David
Lischka
0
Jan
Juroška
0
Jan
Laštůvka
0
Gigli
Ndefe