pá 4.6.2021
A-tým

Martin Fillo odchází do Zlína

Martin Fillo po třech a půl letech opouští Baník. Pětatřicetiletý pravý obránce přestupuje do Zlína.

Zkušenému obránci byla sice během jarní části automaticky prodloužena smlouva o další sezonu, ale o jeho služby projevil eminentní zájem Zlín. Mezi kluby a hráčem tak nakonec došlo ke vzájemné dohodě.

„Chci předeslat, že Martin pro Baník odvedl za ty tři a půl roku nesmírný kus práce. Nebylo to pro nás vůbec snadné. Martinovi u nás během jara klesla minutáž a do toho se ozval Zlín s nabídkou dvouletého kontraktu pro hráče a pravděpodobně i většího herního vytížení. Nakonec jsme tedy dospěli k dohodě a hráč přestupuje do Zlína,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Martin Fillo v Ostravě působil od ledna 2018, a i když přicházel jako ofenzivní fotbalista, ze zálohy se postupem času stáhl dozadu a uplatnil se jako pravý krajní obránce. Za Baník odehrál 107 ligových utkání a vstřelil pět gólů, dva nejcennější určitě v září 2018 ve vítězném duelu proti Slavii (2:1).

„Za Baník mu chci poděkovat za odvedené služby a přejeme mu, ať se mu ve Zlíně daří,“ doplnil Alois Grussmann.

„Bylo super být po čtyři sezony součástí klubu, jako je Baník. Ale teď je čas na novou výzvu. Chtěl bych poděkovat všem, se kterými jsem měl tu čest v Baníku spolupracovat, děkuji vedení klubu v čele s panem majitelem Brabcem a samozřejmě fanouškům za skvělé zážitky. Baník zůstane navždy v mém srdci,“ řekl Martin Fillo při loučení s Bazaly.

13
Daniel
Smékal
29
Ladislav
Takács
3
Muhammed
Sanneh
23
Jaroslav
Svozil
6
Daniel
Tetour
25
Jiří
Fleišman
24
Jan
Juroška
7
Karel
Pojezný
11
Nemanja
Kuzmanović
21
Jiří
Klíma
10
Matěj
Šín
16
Jan
Laštůvka
22
Filip
Kaloč
77
Gigli
Ndefe
5
Jiří
Boula
18
Robert
Mišković
26
Muhamed
Tijani
17
Michal
Frydrych
1
Martin
Hrubý
19
David
Lischka
30
Jiří
Letáček
9
David
Buchta
8
Srdjan
Plavšić
96
Eneo
Bitri
14
Petr
Jaroň
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
33
Eldar
Šehić
99
Ladislav
Almási