pá 4.6.2021
A-tým

Martin Fillo odchází do Zlína

Martin Fillo po třech a půl letech opouští Baník. Pětatřicetiletý pravý obránce přestupuje do Zlína.

Zkušenému obránci byla sice během jarní části automaticky prodloužena smlouva o další sezonu, ale o jeho služby projevil eminentní zájem Zlín. Mezi kluby a hráčem tak nakonec došlo ke vzájemné dohodě.

„Chci předeslat, že Martin pro Baník odvedl za ty tři a půl roku nesmírný kus práce. Nebylo to pro nás vůbec snadné. Martinovi u nás během jara klesla minutáž a do toho se ozval Zlín s nabídkou dvouletého kontraktu pro hráče a pravděpodobně i většího herního vytížení. Nakonec jsme tedy dospěli k dohodě a hráč přestupuje do Zlína,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Martin Fillo v Ostravě působil od ledna 2018, a i když přicházel jako ofenzivní fotbalista, ze zálohy se postupem času stáhl dozadu a uplatnil se jako pravý krajní obránce. Za Baník odehrál 107 ligových utkání a vstřelil pět gólů, dva nejcennější určitě v září 2018 ve vítězném duelu proti Slavii (2:1).

„Za Baník mu chci poděkovat za odvedené služby a přejeme mu, ať se mu ve Zlíně daří,“ doplnil Alois Grussmann.

„Bylo super být po čtyři sezony součástí klubu, jako je Baník. Ale teď je čas na novou výzvu. Chtěl bych poděkovat všem, se kterými jsem měl tu čest v Baníku spolupracovat, děkuji vedení klubu v čele s panem majitelem Brabcem a samozřejmě fanouškům za skvělé zážitky. Baník zůstane navždy v mém srdci,“ řekl Martin Fillo při loučení s Bazaly.

12
Radovan
Murin
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
21
Jiří
Klíma
13
Roman
Potočný
24
Jan
Juroška
66
Denis
Granečný
6
Daniel
Tetour
7
Ondřej
Chvěja
33
Ondřej
Kukučka
23
Jaroslav
Svozil
4
Yira
Sor
16
Jan
Laštůvka
17
Muhammed
Sanneh
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
5
Adam
Jánoš
8
Jaroslav
Harušťák
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský
30
Viktor
Budinský
22
Filip
Kaloč
19
David
Lischka
77
Gigli
Ndefe