FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Martin Fillo: Jsem připravený bojovat za klub

29.12.2017 | Redakce

Jeden z nejzvučnějších přestupů, které Baník v posledních letech udělal. Klub získal do svých řad jednoho z top hráčů české ligy, o nějž měla velký zájem i Viktoria Plzeň. „Neříkám, že to bylo lehké rozhodování. Ale Baník je výzva a jsem připravený za klub bojovat,“ řekl Martin Fillo.

O jednání

Baník o mě projevil zájem už v podzimní části, ale naplno se to rozjelo až po sezoně, kdy jsme se s vedením klubu osobně potkali. Cítil jsem velký zájem. Nebylo to lehké rozhodování, ale je to velká výzva. Čeká nás těžká práce, ale jsem připravený za mužstvo bojovat. Baník je velký klub. Těším se a věřím, že se mi tu bude dařit. Těším se, až to všechno začne.

O „podzimním“ Baníku

Hra byla lepší než výsledky. Viděl jsem i nějaké zápasy, třeba na Spartě, kde se Baník prezentoval, myslím, velmi dobře. Pár kluků už znám, se zbytkem se poznám. Doufám, že zapadnu do herního systému a budu platný pro tým.

O výchozí pozici pro jaro

Je těžké začínat z patnáctého místa, ale doufám, že zabojujeme a rychle se z nebezpečných vod dostaneme a že to zachráníme. Zažil jsem hru o záchranu relativně nedávno i v Příbrami, kde taky moc nevyšel začátek soutěže, ale nakonec jsme skončili pátí. Ještě daleko dřív jsem o udržení hrál i s Plzní, takže nějaké zkušenosti s tím už mám a vím, jaké to je. Bude to těžké. Ale je to výzva a já se na to těším.

O stěhování do Ostravy

Bude to trošku komplikované, protože máme dvě malé děti. Já věřím, že si tu zvykneme a bude se nám tady líbit. Vánoce s rodinou jsme si ještě užili doma a teď už se pomalu začneme přesunovat do Ostravy.

Celý rozhovor na Baník TV.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA