FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Martin Dobrotka po dohodě skončil

04.07.2016 | Redakce

Jako by měl Baník málo zdravotních problémů v kádru. Dnes předčasně skončilo také působení slovenského stopera Martina Dobrotky. Jednatřicetiletý obránce, který v létě přišel na Bazaly ze Skalice, z rodinných důvodů požádal vedení klubu o předčasné rozvázání smlouvy.

Rodák z Bratislavy, který měl být pilířem obranné čtveřice, nestihl v Ostravě ani dva týdny přípravy. I během čtrnáctidenní epizody ovšem stačil prokázat kvality, kvůli nimž ho Baník angažoval.

„Mrzí mě to, že jsem skončil dříve, než jsem pořádně začal. Dopředu to nikdo nemohl vědět. Ale vyskytly se určité okolnosti, kvůli kterým jsem byl nucen vedení klubu požádat o rozvázání kontraktu. Baníku chci poděkovat za to, že mi dal šanci, i za to, že jsme se teď velmi férově dohodli. Ani pro mě to nebylo jednoduché. Klubu přeji hodně štěstí do budoucna,“ řekl Martin Dobrotka.

Pro sportovní vedení Baníku znamená nepředvídatelná novinka jediné – další práci navíc. Ostřílený zadák měl spoluvytvořit novou osu mužstva. „Je to nepříjemné, co si budeme vykládat. Ale některé věci se nedají ovlivnit. Budeme se snažit tuhle ztrátu zacelit,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA