po 4.7.2016
A-tým

Martin Dobrotka po dohodě skončil

Jako by měl Baník málo zdravotních problémů v kádru. Dnes předčasně skončilo také působení slovenského stopera Martina Dobrotky. Jednatřicetiletý obránce, který v létě přišel na Bazaly ze Skalice, z rodinných důvodů požádal vedení klubu o předčasné rozvázání smlouvy.

Rodák z Bratislavy, který měl být pilířem obranné čtveřice, nestihl v Ostravě ani dva týdny přípravy. I během čtrnáctidenní epizody ovšem stačil prokázat kvality, kvůli nimž ho Baník angažoval.

„Mrzí mě to, že jsem skončil dříve, než jsem pořádně začal. Dopředu to nikdo nemohl vědět. Ale vyskytly se určité okolnosti, kvůli kterým jsem byl nucen vedení klubu požádat o rozvázání kontraktu. Baníku chci poděkovat za to, že mi dal šanci, i za to, že jsme se teď velmi férově dohodli. Ani pro mě to nebylo jednoduché. Klubu přeji hodně štěstí do budoucna,“ řekl Martin Dobrotka.

Pro sportovní vedení Baníku znamená nepředvídatelná novinka jediné – další práci navíc. Ostřílený zadák měl spoluvytvořit novou osu mužstva. „Je to nepříjemné, co si budeme vykládat. Ale některé věci se nedají ovlivnit. Budeme se snažit tuhle ztrátu zacelit,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

21
Jiří
Klíma
12
Radovan
Murin
8
Jaroslav
Harušťák
77
Gigli
Ndefe
99
Ladislav
Almási
30
Viktor
Budinský
22
Filip
Kaloč
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
7
Ondřej
Chvěja
19
David
Lischka
9
David
Buchta
33
Ondřej
Kukučka
25
Jiří
Fleišman
13
Roman
Potočný
66
Denis
Granečný
24
Jan
Juroška
5
Adam
Jánoš
11
Nemanja
Kuzmanović
23
Jaroslav
Svozil
6
Daniel
Tetour
4
Yira
Sor
17
Muhammed
Sanneh
16
Jan
Laštůvka
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský