FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Marek Jankulovski vedl na Bazalech kemp La Sophie

14.06.2016 | Redakce

Bazaly se v pondělí staly dějištěm prvního ostravského fotbalového Casting Talent 2016 nadaných dětí z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin nadace La Sophia. Tréninkovou jednotku vedl ambasador projektu a člen dozorčí rady Baníku Marek Jankulovski, který si na výpomoc pozval i další bývalé ostravské opory Václava Svěrkoše a Martina Lukeše.

I díky organizačnímu přispění Baníku se akce obecně prospěšné společnosti La Sophia vydařila. „Byla to naše ostravská premiéra, pokud jde o fotbal. Protože těch dětí tu už máme poměrně dost. A když jsme se rozhodli pro Ostravu, tak kde jinde než na Bazalech, kde jinde než na Baníku. Tím, že s námi spolupracuje, a musím říct, že z jeho přístupu jsme úplně nadšeni, Marek Jankulovski, nebylo co řešit. Akce vyšla a určitě to nebylo naposledy,“ řekla zakladatelka nadace, herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová.

La Sophia se věnuje charitativním aktivitám zaměřeným na pomoc opuštěným dětem dvanáct let. Hlavním cílem sdružení je podporovat vzdělání u hudebně a sportovně talentovaných dětí z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA