út 14.6.2016
Aktuální zprávy

Marek Jankulovski vedl na Bazalech kemp La Sophie

Bazaly se v pondělí staly dějištěm prvního ostravského fotbalového Casting Talent 2016 nadaných dětí z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin nadace La Sophia. Tréninkovou jednotku vedl ambasador projektu a člen dozorčí rady Baníku Marek Jankulovski, který si na výpomoc pozval i další bývalé ostravské opory Václava Svěrkoše a Martina Lukeše.

I díky organizačnímu přispění Baníku se akce obecně prospěšné společnosti La Sophia vydařila. „Byla to naše ostravská premiéra, pokud jde o fotbal. Protože těch dětí tu už máme poměrně dost. A když jsme se rozhodli pro Ostravu, tak kde jinde než na Bazalech, kde jinde než na Baníku. Tím, že s námi spolupracuje, a musím říct, že z jeho přístupu jsme úplně nadšeni, Marek Jankulovski, nebylo co řešit. Akce vyšla a určitě to nebylo naposledy,“ řekla zakladatelka nadace, herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová.

La Sophia se věnuje charitativním aktivitám zaměřeným na pomoc opuštěným dětem dvanáct let. Hlavním cílem sdružení je podporovat vzdělání u hudebně a sportovně talentovaných dětí z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin.

16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
18
Tomáš
Zajíc
21
Daniel
Holzer
15
Patrizio
Stronati
7
Martin
Fillo
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanovič
31
Ondřej
Šašinka
5
Adam
Jánoš