po 11.6.2018
Aktuální zprávy

Marek Jankulovski: Mám obrovskou chuť do práce!

Sotva byl jmenován do funkce, okamžitě se chopil práce. Marek Jankulovski, nový sportovní ředitel FC Baník Ostrava, se v pondělí ráno sešel s trenérem Bohumilem Páníkem, pak veřejnosti na tiskové konferenci sdělil své první poznatky, a potom se znovu vrhnul do díla. Práce je moc, příprava začíná brzy, nová sezona také a Baník na ni musí být připraven. A to nový sportovní šéf Baníku dobře ví.

Co vás přimělo nabídku stát se sportovním ředitelem Baníku přijmout?

Několik skutečností. Důležité je to, že jsem se vrátil do Ostravy a rozhodl jsem se tady zůstat. Navíc jsem si dal čas, během kterého jsem dění v klubu sledoval a zjistil jsem, jak funguje. Vidím, jak se stabilizoval a mám obrovskou chuť mu něco ze svých zkušeností ze zahraničí předat. Jsem vděčný majiteli za to, že mě nechal do toho klubu nakouknout, i když jsem nebyl přímo jeho součástí. Pro mě bylo moc důležité nejít do něčeho neznámého. Je to pro mě velká výzva a věřím, že má práce a to, co chci do klubu vnést, Baníku přinese úspěch.“

Jaký vidíte v současném Baníku potenciál?

Potenciál rozhodně vidím. Baník je pořád jedním z nejúspěšnějších klubů na Moravě a ve Slezsku. I když ta výsledková realita byla v posledních letech jiná. Ale já tady vidím kus práce odvedené lidmi, kteří třeba ani nejsou vidět, vidím mládež a co všechno se pro ni dělá. Od toho se musí Baník odrazit. Sami víte, že my za našich časů jsme vyrůstali na Jeremenku. A takové tréninkové centrum je podle mého alfa a omega pro to, abychom zase mohli vychovat nové Baroše, Svěrkoše, Galásky, Bolfy a tak dále. Na tom se pracuje. Chce to čas, i když víme, že fanoušci chtějí výsledky hned. Stabilizovat mládež je důležitá věc a já věřím, že ty výsledky zase brzy budou.

Jaký bude váš první úkol v nové funkci?

Bude jich spousta. Výkladní skříní je samozřejmě první mužstvo. Za týden v pondělí začíná příprava, není moc času, takže nynější prioritou bude A-mužstvo. Samozřejmě se budeme snažit přivést nějakou posilu, některým hráčům končí smlouvy, takže už se pracuje a jedná. Já ale věřím, že kádr si sedne. Má potenciál, já viděl několik těch posledních zápasů sezony, a ty stály za to. Baník vůbec nevypadal na mužstvo, které bylo po utkání se Slováckem odepisované jako druholigové.

Víme, že už jste jednal i s Milanem Barošem, Jaký máte z těch jednání pocit?

Mám z toho pozitivní pocit. Minulý týden jsme se s Milanem sešli. I s jeho paní, protože z vlastní zkušenosti vím, jak je v době, kdy už člověk tu kariéru natahuje, rodina důležitá. Sedli jsme si, domluvili se na další spolupráci v Baníku, i když podepsáno ještě nemáme, protože Milan odletěl na dovolenou. Ale mám z toho dobrý pocit. Viděl jsem ho i teď na té rozlučce Tomáše Rosického a i tam bylo znát, že je ve formě a že ho to pořád baví. On kdyby cítil, že už hrát nechce, skončil by. Ale já z něho pořád cítil tu pozitivní energii a kdyby skončil, bylo by těžké ho nahradit.

7
Martin
Fillo
16
Jan
Laštůvka
5
Adam
Jánoš
11
Nemanja
Kuzmanovič
21
Daniel
Holzer
25
Jiří
Fleišman
31
Ondřej
Šašinka
6
Daniel
Tetour
15
Patrizio
Stronati
18
Tomáš
Zajíc