čt 15.9.2016
A-tým

Marek Hlinka o vítězné trefě: ”Věřil jsem si”

Jeho rána rozhodla. Záložník Marek Hlinka si v nastavení první půle rozhodně postavil míč na místo přestupku na velkém vápně a pak udělal díru v opavské zdi. První gól znamenal i tříbodový zisk Baníku.

Slovenský středopolař už od svého letního příchodu na Bazaly nejednou dokázal, že standardky z okolí vápna dokáže kopnout. „Já jsem si na to věřil. Bylo to z dobré parkety. Věděl jsem, jak to zahraju, a vyšlo to,“ usmíval se autor vítězné trefy.

Pomohlo i to, že kvůli vyloučení gólmana a střídání na opavské straně se pár minut nehrálo. Exekutor si mohl oddechnout a přímý kop zahrát z úplného klidu. „Tohle byla taky samozřejmě pomoc. Vydechl jsem, měl jsem na to klid. Viděl jsem, že tam jde mladý gólman. Jak už jsem řekl, věřil jsem si na to,“ řekl Marek Hlinka.

Zatímco do prvního gólu Opava domácí pořádně zlobila, po změně stran se projevila početní výhoda Baníku. „Opava byla v prvním poločase velmi nepříjemná. Naopak ve druhém poločase už jsme měli více ze hry my a měli jsme i dost šancí. Ta červená karta byla zlomová,“ řekl Marek Hlinka.

0
Jiří
Boula
0
Samuel
Grygar
0
David
Látal
0
Paixao da Silva
Ewerton
0
David
Lischka
0
Erik
Prekop
0
Patrick
Kpozo
0
Michal
Frydrych
0
Alexander
Munksgaard
0
Matěj
Šín
0
Dominik
Holec
0
Tomáš
Zlatohlávek
0
Georgios
Kornezos
0
Dennis
Owusu
0
Michal
Kohút
0
Karel
Pojezný
0
Filip
Kubala
0
Matěj
Chaluš
0
Tomáš
Rigo
0
David
Buchta
0
Matúš
Rusnák
0
Mikuláš
Kubný
0
Daniel
Holzer