čt 15.9.2016
A-tým

Marek Hlinka o vítězné trefě: ”Věřil jsem si”

Jeho rána rozhodla. Záložník Marek Hlinka si v nastavení první půle rozhodně postavil míč na místo přestupku na velkém vápně a pak udělal díru v opavské zdi. První gól znamenal i tříbodový zisk Baníku.

Slovenský středopolař už od svého letního příchodu na Bazaly nejednou dokázal, že standardky z okolí vápna dokáže kopnout. „Já jsem si na to věřil. Bylo to z dobré parkety. Věděl jsem, jak to zahraju, a vyšlo to,“ usmíval se autor vítězné trefy.

Pomohlo i to, že kvůli vyloučení gólmana a střídání na opavské straně se pár minut nehrálo. Exekutor si mohl oddechnout a přímý kop zahrát z úplného klidu. „Tohle byla taky samozřejmě pomoc. Vydechl jsem, měl jsem na to klid. Viděl jsem, že tam jde mladý gólman. Jak už jsem řekl, věřil jsem si na to,“ řekl Marek Hlinka.

Zatímco do prvního gólu Opava domácí pořádně zlobila, po změně stran se projevila početní výhoda Baníku. „Opava byla v prvním poločase velmi nepříjemná. Naopak ve druhém poločase už jsme měli více ze hry my a měli jsme i dost šancí. Ta červená karta byla zlomová,“ řekl Marek Hlinka.

21
Jiří
Klíma
13
Roman
Potočný
4
Yira
Sor
24
Jan
Juroška
32
Lukáš
Budínský
7
Ondřej
Chvěja
19
David
Lischka
33
Ondřej
Kukučka
20
Jakub
Pokorný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
17
Muhammed
Sanneh
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
99
Ladislav
Almási
12
Radovan
Murin
5
Adam
Jánoš
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
16
Jan
Laštůvka
30
Viktor
Budinský
66
Denis
Granečný
8
Jaroslav
Harušťák
22
Filip
Kaloč
77
Gigli
Ndefe