út 23.8.2016
A-tým

Marek Hlinka: Ve druhé půli to byla jasná dominance

Takovým kanonádám Baník v domácí pohárové soutěži za poslední roky odvykl. Od podzimu 2008 a vítězství 7:0 v Boskovicích nevyhrál v národním poháru víc než třígólovým rozdílem. "Myslím, že herní rozdíl byl dnes znát a jsem rád, že se to povedlo vyjádřit i gólově," řekl záložník MAREK HLINKA po vítězství 6:0 v Břeclavi.

Výsledek je jednoznačný. Byl i průběh bezproblémový?

Žádný zápas není bezproblémový. Každý je takový, jaký si ho uděláme. My jsme se ze začátku snažili trošku na ně vletět a dát nějaký gól, ať se hraje lépe. To se povedlo. Ale za stavu 2:0 jsme jim nabídli zbytečně dvě tutové šance.

Bylo to způsobeno ztrátou koncentrace?

To bych neřekl. Snažili jsme se po druhém gólu zklidnit hru, držet míč na kopačkách a nechat je běhat bez balonu. Ale udělali jsme zbytečně chyby, které naštěstí zůstaly nevyužité.
Co jste si na to téma říkali v šatně před druhým poločasem?

Že musíme přidat ještě třetí gól. Dali jsme ho celkem rychle a pak už jsme si to řídili podle sebe. Dali jsme ještě další góly. Myslím, že ve druhém poločasu už to byla jasná dominance. Jsem rád, že jsme to zvládli a před ligovým utkáním s Frýdkem-Místkem snad i udrželi střeleckou pohodu.

95
Daniel
Holzer
66
Matúš
Rusnák
30
Dominik
Holec
37
Matěj
Chaluš
17
Michal
Frydrych
15
Patrick
Kpozo
22
Tomáš
Zlatohlávek
41
Mikuláš
Kubný
21
Michal
Kohút
31
Alexander
Munksgaard
19
David
Lischka
9
David
Buchta
6
Karel
Pojezný
13
Samuel
Grygar
7
Paixao da Silva
Ewerton
25
Dennis
Owusu
5
Jiří
Boula
33
Erik
Prekop
12
Tomáš
Rigo
28
Filip
Kubala
99
Georgios
Kornezos
10
Matěj
Šín
11
David
Látal