út 23.8.2016
A-tým

Marek Hlinka: Ve druhé půli to byla jasná dominance

Takovým kanonádám Baník v domácí pohárové soutěži za poslední roky odvykl. Od podzimu 2008 a vítězství 7:0 v Boskovicích nevyhrál v národním poháru víc než třígólovým rozdílem. "Myslím, že herní rozdíl byl dnes znát a jsem rád, že se to povedlo vyjádřit i gólově," řekl záložník MAREK HLINKA po vítězství 6:0 v Břeclavi.

Výsledek je jednoznačný. Byl i průběh bezproblémový?

Žádný zápas není bezproblémový. Každý je takový, jaký si ho uděláme. My jsme se ze začátku snažili trošku na ně vletět a dát nějaký gól, ať se hraje lépe. To se povedlo. Ale za stavu 2:0 jsme jim nabídli zbytečně dvě tutové šance.

Bylo to způsobeno ztrátou koncentrace?

To bych neřekl. Snažili jsme se po druhém gólu zklidnit hru, držet míč na kopačkách a nechat je běhat bez balonu. Ale udělali jsme zbytečně chyby, které naštěstí zůstaly nevyužité.
Co jste si na to téma říkali v šatně před druhým poločasem?

Že musíme přidat ještě třetí gól. Dali jsme ho celkem rychle a pak už jsme si to řídili podle sebe. Dali jsme ještě další góly. Myslím, že ve druhém poločasu už to byla jasná dominance. Jsem rád, že jsme to zvládli a před ligovým utkáním s Frýdkem-Místkem snad i udrželi střeleckou pohodu.

12
Tomáš
Rigo
30
Jiří
Letáček
29
Ladislav
Takács
11
Eldar
Šehić
26
Filip
Blažek
28
Filip
Kubala
5
Jiří
Boula
4
Robert
Mišković
20
Abdullahi
Tanko
0
Paixao da Silva
Ewerton
35
Jakub
Markovič
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
10
Matěj
Šín
7
Karel
Pojezný
21
Jiří
Klíma
15
Patrick
Kpozo
13
Samuel
Grygar
17
Michal
Frydrych
19
David
Lischka
77
Gigli
Ndefe