po 24.4.2017
A-tým

Marek Hlinka: Tři body jsme potřebovali jako sůl

Ač je defenzivní záložník, zaznamenal už svůj pátý gól v sezoně. Marek Hlinka rozlousknul nedělní souboj s Táborskem jedinou brankou ve 45. minutě. „Když váš gól pomůže ke třem bodům, vždy to potěší. A tři body jsme teď opravdu potřebovali jako sůl,“ řekl šestadvacetiletý slovenský záložník.

Jak jste se dostal po brejku tak hluboko do vápna soupeře?

Trenér říká, že zadní tyč musí být vždycky zavřená. Šli jsme do brejku, snažil jsem tu zadní tyčku teda zavřít. Ale ani jsem ve finále nečekal, že ten balon přes dva hráče ve vápně projde až ke mně. Pak jsem jen nastavil nohu.

Když vy osobně vstřelíte gól, skoro pokaždé je to rozdílová branka. Pouze ve Frýdku vaše trefa nevedla k výhře.

Pět gólů v sezoně jsem v mužích ještě nikdy nedal. Mám radost, že to týmu pomohlo k dalším třem důležitým bodům, protože to jsme po těch dvou remízách vážně potřebovali jako sůl. I přesto jsme byli druhou půli zbytečně nervozní, moc šancí jsme pak už neměli. Ale Táborsko je na tom kombinačně dobře. Tady to ukázali ve druhém poločase, že to je dobrý tým.

První trojka ve druhé lize znovu naplno zabodovala. Situace se nemění, ale do konce ligy už je zase o kolo méně.

Snažíme se nedívat kolem sebe. Trošku jsme možná měli v hlavách ty dvě poslední remízy, proto jsme chtěli za každou cenu vyhrát, a možná nám to i trochu svazovalo nohy. Naštěstí se nám podařilo dát gól ke konci poločasu. Máme to ve vlastních rukách, je to na nás. Je to fráze, ale teď musíme jít kolo od kola. Teď zamakat na Žižkově, který na jaře taky předvádí výborný fotbal.

Zápasy

15.
sobota
ledna
Lech Poznaň VS Baník
Přátelská utkání
18.
úterý
ledna
 
Kisvárda FC VS Baník
Přátelská utkání

Další články

6
Daniel
Tetour
4
Yira
Sor
11
Nemanja
Kuzmanović
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
23
Jaroslav
Svozil
25
Jiří
Fleišman
24
Jan
Juroška
20
Jakub
Pokorný
16
Jan
Laštůvka
21
Jiří
Klíma
22
Filip
Kaloč
12
Radovan
Murin
32
Lukáš
Budínský
8
Jaroslav
Harušťák
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe
30
Viktor
Budinský
33
Ondřej
Kukučka
99
Ladislav
Almási