po 24.4.2017
A-tým

Marek Hlinka: Tři body jsme potřebovali jako sůl

Ač je defenzivní záložník, zaznamenal už svůj pátý gól v sezoně. Marek Hlinka rozlousknul nedělní souboj s Táborskem jedinou brankou ve 45. minutě. „Když váš gól pomůže ke třem bodům, vždy to potěší. A tři body jsme teď opravdu potřebovali jako sůl,“ řekl šestadvacetiletý slovenský záložník.

Jak jste se dostal po brejku tak hluboko do vápna soupeře?

Trenér říká, že zadní tyč musí být vždycky zavřená. Šli jsme do brejku, snažil jsem tu zadní tyčku teda zavřít. Ale ani jsem ve finále nečekal, že ten balon přes dva hráče ve vápně projde až ke mně. Pak jsem jen nastavil nohu.

Když vy osobně vstřelíte gól, skoro pokaždé je to rozdílová branka. Pouze ve Frýdku vaše trefa nevedla k výhře.

Pět gólů v sezoně jsem v mužích ještě nikdy nedal. Mám radost, že to týmu pomohlo k dalším třem důležitým bodům, protože to jsme po těch dvou remízách vážně potřebovali jako sůl. I přesto jsme byli druhou půli zbytečně nervozní, moc šancí jsme pak už neměli. Ale Táborsko je na tom kombinačně dobře. Tady to ukázali ve druhém poločase, že to je dobrý tým.

První trojka ve druhé lize znovu naplno zabodovala. Situace se nemění, ale do konce ligy už je zase o kolo méně.

Snažíme se nedívat kolem sebe. Trošku jsme možná měli v hlavách ty dvě poslední remízy, proto jsme chtěli za každou cenu vyhrát, a možná nám to i trochu svazovalo nohy. Naštěstí se nám podařilo dát gól ke konci poločasu. Máme to ve vlastních rukách, je to na nás. Je to fráze, ale teď musíme jít kolo od kola. Teď zamakat na Žižkově, který na jaře taky předvádí výborný fotbal.

5
Adam
Jánoš
15
Patrizio
Stronati
31
Ondřej
Šašinka
33
Roman
Potočný
2
Muhamed
Tijani
7
Martin
Fillo
18
Tomáš
Zajíc
21
Daniel
Holzer
25
Jiří
Fleišman
11
Nemanja
Kuzmanovič