út 10.10.2017
A-tým

Marek Hlinka: Na Bohemce čekám velký boj

Po reprezentačním víkendu se o slovo znovu hlási nejvyšší soutěž. Baník v ní už v pátek zamíří do pražských Vršovic a na legendárním stadionku se domácím Bohemians 1905 pokusí sebrat nějaké body. „Očekávám hodně velký boj,“ tuší záložník Marek Hlinka.

Minimálně v gólových statistikách na sebe narazí dva totálně odlišné týmy – zatímco ve všech zápasech Klokanů padlo celkem jen dvanáct branek (5:7), v utkáních Baníku skoro třikrát tolik (13:20). „Bohemka je pro mě osobně trošku nevyzpytatelné mužstvo. Jednou zahraje výborně, jednou hůře, naposledy byla velmi blízko bodovému zisku v Plzni, takže kvalitu mít musí,“ řekl Marek Hlinka.

Na hřišti, na kterém jsou hned doslova nalepeny okolní tribuny, domácí vyznávají hlavně soubojový typ fotbalu. Proti Baníku to asi nebude jiné. „Určitě to bude hlavně o soubojích. Je tam specifické hřiště, opticky menší, dobrá atmosféra a diváci hráče hodně ženou dopředu. V každém souboji to vře. Očekávám velký boj a my v něm budeme chtít uspět,“ řekl Marek Hlinka.

Klokany vede kouč Martin Hašek, který v minulé sezoně koučoval proti Baníku druholigovou Vlašim, a Slezany by tak mohl mít lépe načtené. „Tohle hrát roli nebude. Náš tým se změnil a hrajeme jiným systémem. Z domácího mužstva znám jen brankáře Viktora Budinského, se kterým jsme hrával v Bystrici, ale v nějakém bližším kontaktu nejsme,“ prohlásil sedmadvacetiletý banskobystrický odchovanec a bývalý reprezentant slovenské jednadvacítky.

30
Viktor
Budinský
66
Denis
Granečný
77
Gigli
Ndefe
7
Ondřej
Chvěja
23
Jaroslav
Svozil
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
99
Ladislav
Almási
17
Muhammed
Sanneh
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
25
Jiří
Fleišman
5
Adam
Jánoš
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
19
David
Lischka
9
David
Buchta
13
Roman
Potočný
4
Yira
Sor
33
Ondřej
Kukučka
12
Radovan
Murin
32
Lukáš
Budínský
20
Jakub
Pokorný
8
Jaroslav
Harušťák