st 15.6.2016
A-tým

Marek Hlinka: Čekám dost náročnou sezonu

S pokorou vzhlíží k následující druholigové sezoně třetí letní akvizice Baníku. „S druholigovými celky mám zkušenosti z přípravy i poháru. Bude to dost náročná sezona. Ale věřím, že ji zvládneme,“ prohlásil MAREK HLINKA.

Už jste si projížděl soupeře pro příští sezonu?

To ne, ale proti druholigovým českým týmům jsem hrál hodně přípraváků i pohár. Podle mě to je velmi těžká liga. Mužstva jsou vyrovnaná, nevyzpytatelná. Nevím, co od nich můžeme čekat. Čekám dost náročnou sezonu, ale věřím, že ji zvládneme.

Do Baníku přicházíte na místo defenzivního středového hráče. Je to váš oblíbený post?

Určitě. Dovolim si o sobě říct, že jsem defenzivní univerzál. Jsem schopný zahrát kdekoliv v obraně. Můžu hrát i stopera nebo krajního beka, ale ten post defenzivní šestky mi svědčí nejvíce.

Po přestupu do Dukly v roce 2013 jste prožil vynikající první sezonu. Přesto jste později zamířil na hostování do Trnavy a Skalice.

Dokázal jsem se v Praze celkem rychle adaptovat. První rok byl vynikající. Odehrál jsem snad všechno, co se dalo. Potom ale bohužel přišly určité neshody s trenérem. Dostával jsem méně a méně šancí, stále více jsem seděl na lavičce. Rozhodl jsem se proto pro hostování v Trnavě a pak ve Skalici. Tam jsem působil pod nynějším asistentem v Baníku panem Křečkem a znám jeho filozofii.

A také jste v poli nastupoval s další posilou Martinem Dobrotkou?

Mi se s ním hrálo velmi dobře. A právě i to, že tady šel Martin, hrálo roli v mém rozhodování. Nabídku Baníku jsme zvažovali, dá se řict, spolu. Probírali jsme to. Vzhledem k tomu, že Baník byl nejrychlejší, kdo se mi konkrétně ozval, jsem už nic dalšího neřešil. Chtěl jsem mít co nejdřív jasno a klid pro začátek letní přípravy, abych se mohl už připravovat s mužstvem. Velmi důležité bylo, že mě do Ostravy chtěli oba trenéři. Baník pro mě byl tedy jasná volba.

Zda jít z první do druhé ligy pro vás dilema nebylo?
Beru to tak, že je lepší hrát o postup z druhé do první ligy, než někde dole a o záchranu o soutěž výše. Baník je slavné mužstvo, má vynikající fanoušky, atmosféra na jeho zápasech je skoro vždycky perfektní. To hráč na trávníku taky vnímá. A jak už jsem říkal, chtěli mě tady trenéři, což je pro každého hráče vždy důležité.

17
Michal
Frydrych
19
David
Lischka
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský
21
Jiří
Klíma
7
Karel
Pojezný
13
Daniel
Smékal
29
Ladislav
Takács
25
Jiří
Fleišman
1
Martin
Hrubý
26
Muhamed
Tijani
11
Nemanja
Kuzmanović
3
Muhammed
Sanneh
16
Jan
Laštůvka
30
Jiří
Letáček
14
Petr
Jaroň
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe
6
Daniel
Tetour
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
99
Ladislav
Almási
5
Jiří
Boula
33
Eldar
Šehić
23
Jaroslav
Svozil
4
Martin
Chlumecký