FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Malí baníkovci nastoupí do MOL Cupu v historických dresech!

22.04.2019 | Redakce

Historický punc bude mít očekávaný středeční semifinálový duel MOL Cupu mezi Baníkem Ostrava a Bohemians Praha 1905. Malí baníkovci, kteří do utkání hráče doprovázejí. Budou mít na sobě repliky slavných dresů ze sezony 1975/76, v níž Baník Ostrava vybojoval svůj historicky první mistrovský titul. Ve stejných dresech pak sehrají i svůj tradiční přestávkový minizápas. Historické repliky dresů pro malé baníkovce připravil Spolek Baník Baníku, jenž sdružuje nejvěrnější a nejaktivnější fanoušky ostravského klubu.

Středeční duel s Bohemians 1905, v němž bude Baník bojovat o postup do finále letošního ročníku MOL Cupu, by měl být prvním z řady následujících utkání Baníku, v nichž se malí ostravští fotbalisté budou prezentovat v těchto dresech. "Jde nám kromě jiného o to, aby polovina malých hráčů nemusela při svých určitě emotivních vystoupeních v rámci ligových (a taky pohárových, za rok i evropských) utkáních při nástupu hráčů před zápasem, a pak v poločasovém klání, nastupovat v dresech soupeře, nebo v rozlišovácích," uvádí výbor Spolku Baník Baníku na vysvětlenou, proč se sdružení fanoušků rozhodlo nechat repliky slavných historických dresů Baníku vyrobit.  

"Věříme, že klukům a holkám v tomto „slavném“ dresu se bude před zaplněnými ochozy lépe dýchat a ještě více do sebe nasají ten slastný pocit hrdosti, vyplývající z možnosti obléci nejkrásnější dres s nejslavnějším znakem na hrudi. A že si na tuto chvíli vzpomenou, až budou po vítězném finále Ligy mistrů házet pak už „opravdový“ baníkovský dres nadšeným fanouškům do hlediště," konstatuje dále výbor sdružení. A na vysvětlenou dodává, že se v žádném případě nejedná o vyjádření neúcty k soupeři, v jehož dresu dle zvyklosti vždy jedna skupina malých baníkovců v roli doprovodu k utkání nastupovala. "Naopak. Změna této praxe je vyjádřením úcty těmto mladým budoucím hvězdám, jejich rodičům, jejich trenérům a jejich učitelům."

Sdružení nechalo vyrobit dvě sady těchto replik. Modrou a bílou. Ve středu tedy budou mít svou historickou a po desetiletích defacto obnovenou premiéru.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA