FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

MOL Cup: Baník zabojuje o semifinále

02.04.2019 | Redakce

Třináct let nebyl Baník mezi čtyřmi nejlepšími týmy domácího poháru, teď to může změnit. Jedinou cestou je úspěch ve středečním čtvrtfinále MOL Cupu, ve kterém od 18:00 na Městském stadionu přivítá Slovan Liberec.

Baník by si výhrou potřeboval spravit i sebevědomí pošramocené sérií špatných výsledků v posledním období. „Vítězství by nám hodně pomohlo. Je to zápas, který bereme vážně jako ligu, a už nemáme kam couvat,“ ujistil trenér Bohumil Páník.

Baník se v jednozápasovém systému Českého poháru jako domácí celek představí po neuvěřitelných 13 letech. Za vítězstvím však nepůjde kompletní.

„Zapojíme do hry více hráčů, kteří nahradí některé zraněné. A je to taky na nich, aby mužstvu pomohli a snažili se ukázat výkon, který by je opravňoval do sestavy proti Teplicím,“ prohlásil Bohumil Páník.

Liberec je zatím jediným týmem, jehož skalp Baník na jaře získal. Hráči se tedy na vlastní kůži přesvědčili o tom, že Slovan je soupeř k poražení.

„Ale musejí si uvědomit, že s přístupem, který měli v Karviné, by to nešlo. Musí hrát znovu, jako na jaře bojovali o sestup a jako hráli na podzim. V rukavičkách se ten fotbal nedá hrát. Liberec teď v lize zremizoval na Slavii, která je na jaře suverénní, a to je důkaz, že mužstvo má sílu a je obrovsky nebezpečné,“ doplnil Bohumil Páník.

Zápas má výkop v 18:00. Držitelé permanentek mají vstup zdarma.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA