FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

MOL Cup: Baník v 3. kole do Třince

24.09.2020 | Redakce

Nadcházejícím soupeřem Baníku v třetím kole MOL Cupu bude druholigový Třinec. Hrát se bude pod Javorovým, úředním termínem je středa 30. září, ale o termínu utkání se ještě jedná a zatím není definitivní.

Pokud jde o geografickou stránku věci, nepochybně to mohlo dopadnout hůře. Baník sice nehraje v Ostravě, ale cesta do 40 kilometrů vzdáleného Třince nepředstavuje v programu mužstva žádnou zásadní komplikaci. Hráčům odpadl minimálně delší výjezd do Čech jako například Opavě, která musí přes celou republiku na západ do Karlových Varů.

Baníkovci budou favoritem zápasu, ale je namístě si připomenout, že jejich poslední vzpomínky na Třinec nejsou úplně růžové. I když v poslední přípravě nedávno na Vistě nasázeli druholigistovi osm gólů, v soutěžních zápasech to už taková sláva nebyla. V druholigové sezoně 2016/17 Baník v Třinci prohrál ostudně 1:4 a i v poháru dopadl poslední vzájemný zápas lépe pro celek z Těšínska, který 26. září 2012 zvítězil doma 1:0.

Pokud by se zápas odbyl v úředním termínu, znamenalo by to i aktuální maximální kapacitu 2000 osob na stadionu. Návštěvnost - a tím i vstupenky pro hostující fanoušky - je nyní plně v kompetenci pořádajícího klubu.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA