út 24.10.2017
A-tým

MOL Cup: Baník se vydává na Letnou

Bezmála třiadvacet měsíců se neviděli, aby teď během pěti dnů proti sobě nastoupili hned dvakrát - osmifinálovým duelem MOL Cupu Baník ve středu v Praze načne pikantní dvojzápas se Spartou. Ačkoliv Baník nejde do boje v roli favorita, chce se na Letné aktivně zapojit do míchání postupových karet. Dva odvěcí rivalové se v domácím poháru znovu utkají jedenáct let od penaltové porážky Baníku ve finále.

Zatímco Sparta byla nasazena až do třetího kola a přes Znojmo přešla po výhře 1:0, baníkovci mají na kontě o zápas více. Třetiligové soupeře z Hulína a Valašského Meziříčí vyprovodili bez komplikací úhrnným skóre 11:0.

Teď ale přichází na řadu soupeř z jiného výkonnostního světa. „Sparta, i když ji nevyšel vstup do sezony podle jejich představ, pořád patří k naší absolutní špici. S ohledem na to, že nás v týdnu čekají dva zápasy se stejným soupeřem, určitě ve středu nastanou nějaké změny v naší sestavě. Ale nic to nemění na tom, že jedeme zabojovat o výhru a postup,“ řekl trenér Radim Kučera.

Baník je po utkání se Sigmou v plné síle a hrát v poháru smí i záložník Marek Hlinka, který v lize vyfasoval čtvrtou žlutou kartu a má zákaz startu v nedělním utkání. S mužstvem poprvé na zápas odcestuje francouzský obránce Jean-Pierre Morgan, který si řekl o nominaci svými výkony v juniorce.

Zápas má výkop v 17:00 a bude ho živě vysílat sportovní kanál České televize.

Zápasy

15.
sobota
ledna
Lech Poznaň VS Baník
Přátelská utkání
18.
úterý
ledna
 
Kisvárda FC VS Baník
Přátelská utkání

Další články

30
Viktor
Budinský
21
Jiří
Klíma
33
Ondřej
Kukučka
8
Jaroslav
Harušťák
4
Yira
Sor
12
Radovan
Murin
24
Jan
Juroška
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
9
David
Buchta
25
Jiří
Fleišman
99
Ladislav
Almási
77
Gigli
Ndefe
11
Nemanja
Kuzmanović
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský
22
Filip
Kaloč
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
23
Jaroslav
Svozil