pá 18.11.2022
A-tým

MOL Cup: Baník čeká bitva se Spartou

Fotbalové vyvrcholení roku 2022 stojí za to! Baník v posledním letošním utkání svede v MOL Cupu souboj o postup do čtvrtfinále s pražskou Spartou. Na Městském stadionu Ostrava se hraje v sobotu od 15:00, lístky se stále dají koupit.

Atraktivní zápas na závěr výročního roku. Teď ho ještě vyšperkovat vítězstvím a postupem. „Vnímáme zájem veřejnosti, je to důležité pro celý region. Je to cítit na zájmu o lístky, vypadá to, že bude vyprodáno. Doufáme, že to bude mít i dobrý konec, postoupíme a uděláme lidem radost. Fanoušci si to za svou podporu určitě zaslouží,“ přeje si trenér Pavel Hapal.

Baník hraje proti Spartě v poháru už počtvrté za posledních pět let. Jednou na Letné na podzim 2017 zažil penaltový postup, pak ale na domácím hřišti dvakrát slavili Pražané.

„Čeká nás samozřejmě kvalitní soupeř, je to Sparta, o tom se nemusíme dlouze bavit. Ale my se budeme chtít prosadit i svými vlastními zbraněmi. Doma v poslední době podáváme dobré výkony a věřím, že na ně navážeme. Pokud splníme naše taktické plány a úkoly a nedopustíme se zbytečných chyb, tak můžeme být úspěšní,“ prohlásil Pavel Hapal.

Ačkoliv v Ostravě od pátku sněží, hřiště by mělo být dobře připraveno. „Ve čtvrtek jsme na stadionu trénovali a terén byl velmi dobrý. To ale samozřejmě ještě nesněžilo. Ale myslím, že podle předpovědi by to nemělo být nic extrémního. Je pravda, že během soboty má být celý den pod nulou, ale pokud nenapadne nějaké velké množství sněhu, což by nemělo, hřiště by mělo být dobře připraveno,“ podotkl Pavel Hapal.

Vstupenky se stále ještě prodávají v síti ticketlive a ve fanshopu v Nové Karolině. Pokud se nevyprodají během dneška, pak budou k dostání i před zápasem v pokladnách stadionu. Ten se veřejnosti otevírá ve 13:30.

14
Petr
Jaroň
7
Karel
Pojezný
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
99
Ladislav
Almási
17
Michal
Frydrych
25
Jiří
Fleišman
18
Robert
Mišković
30
Jiří
Letáček
22
Filip
Kaloč
19
David
Lischka
6
Daniel
Tetour
3
Muhammed
Sanneh
23
Jaroslav
Svozil
29
Ladislav
Takács
5
Jiří
Boula
26
Muhamed
Tijani
16
Jan
Laštůvka
21
Jiří
Klíma
33
Eldar
Šehić
13
Daniel
Smékal
1
Martin
Hrubý
77
Gigli
Ndefe