po 13.7.2020
Aktuální zprávy

M. Jankulovski končí ve funkci sportovního ředitele

Marek Jankulovski už nebude vykonávat funkci sportovního ředitele klubu. Bývalý hráč Baníku, reprezentant a vítěz Ligy mistrů s AC Milán se rozhodl po dohodě s majitelem a vedením nepokračovat na pozici, kterou zastával dvě poslední sezony. V klubu však nadále setrvá jako nový předseda dozorčí rady.

„Už při svém nástupu do funkce jsem avizoval, že to pro mě nebude jednoduché a jdu do funkce bez předchozích zkušeností. Obě sezony hodnotím po dlouhých letech jako úspěšné, ale rozhodl jsem se, že už dále v této funkci, která vyžaduje každodenní nasazení, pokračovat nebudu,“ zdůvodnil své rozhodnutí Marek Jankulovski.

„Marek nás o svém rozhodnutí informoval, samozřejmě je to pro klub určitá ztráta, Marek je člověk, který prošel světem velkého fotbalu, své zkušenosti z kariéry v top klubech byly pro všechny v klubu velice cenné a jeho odchod z každodenního života v Baníku bude ztrátou,“ prohlásil majitel klubu Václav Brabec.

Odchod z pozice sportovního ředitele však neznamená konec angažmá Marka Jankulovského v Baníku. „Marek dále zůstává pevnou součástí klubu a jako nový předseda dozorčí rady, jejíž nová podoba bude brzy konkrétní, bude nadále v kontaktu s trenérem a vedením klubu,“ upozornil Václav Brabec.

Marek Jankulovski přiznal, že rozhodování nebylo snadné. „Nebylo to jednoduché, ale v tuto chvíli jsem se rozhodl ve funkci sportovního ředitele nepokračovat. Ty dva roky ve funkci pro mě byly hodně poučné, ale dnes můžu říct, že tato pozice mě úplně nenaplňuje. Budu se snažit být Baníku prospěšný i nadále, ale v trošku jiné roli. Opouštím Baník v dobré kondici, tým má potenciál a v klubu již celkově panuje atmosféra a funguje komunikace tak, aby byl úspěšný,“ řekl Marek Jankulovski.

Jeho dosavadní pozice prozatím zůstává personálně neobsazená. „Vzhledem k tomu, že kádr A-týmu je z velké částí kompletní a plány na jeho posílení a obměnu jsou dlouhodobě jak s Markem, tak s trenérem prodiskutovány, nejsme v současné době s obsazením funkce sportovního ředitele ve stresu a uvidíme, jakým způsobem post obsadíme. Marek nám nadále bude nablízku a co se týče podoby A-týmu bude jednoznačně důležitým hlasem,“ dodal výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

15
Patrizio
Stronati
16
Jan
Laštůvka
31
Ondřej
Šašinka
21
Daniel
Holzer
25
Jiří
Fleišman
11
Nemanja
Kuzmanovič
6
Daniel
Tetour
18
Tomáš
Zajíc
5
Adam
Jánoš
7
Martin
Fillo