čt 9.6.2016
A-tým

Lukáš Lupták: Chci pomoct k návratu

Necelé dva měsíce před svými šestadvacetinami poprvé v kariéře změnil klubové barvy. Ružomberský patriot LUKÁŠ LUPTÁK se po patnácti letech rozhodl pro změnu prostředí a stěhování z Liptova do Slezska. „Cítil jsem, že po té dlouhé době už potřebuji nějakou změnu. Doufám, že jsem udělal správný krok,“ prozradil krajní univerzál.

Jak se seběhl váš přestup z Ružomberoku do Baníku?

Končila mi smlouva v Ružomberoku a já uvažoval, co dále. Z Baníku se mi ozvali pánové Vrťo a trenér Křeček, který mě kdysi vedl v Ružomberoku, a ptal se, jestli bych to nechtěl zkusit tady. Mě to hned zajímalo.

Jednal jste i s jinými kluby, nebo jste byl hned rozhodnutý pro Baník?

Sešlo se toho více. Dostal jsem nabídky z první slovenské ligy, rýsovalo se Polsko. Ale mě Baník hned zaujal. Takovou celkovou koncepcí, ambicemi vrátit se hned do ligy. Chtěl bych pomoct, aby se to podařilo.

Neberete přestup z první slovenské do druhé české ligy jako krok zpět?

Podle mě k tomu není důvod. Kvalitou druhá česká liga není zase tak horší, že bych šel fotbalově tolik dolů. Doufám, že to bude dobré a za rok se s Baníkem vrátíme zase do nejvyšší soutěže.

Ve vašem fotbalovém životopisu figuruje jediný klub – Ružomberok. Opravdu jste jinde nehrál?

Ano, já jsem odchovanec Ružomberoku a doteď jsem vlastně nehrál za žádný jiný klub. Ružomberok opouštím poprvé v kariéře. Doufám, že to je správný krok.

V Ostravě jste se na skok objevil už těsně po sezoně. Jaké jste si odnesl zkušenosti?

Po sezoně už jsem tady byl pár dnů trénovat s mužstvem. Všechno tu funguje, jak má, všichni kluci jsou v pohodě. Byl jsem se podívat i na posledním zápase Baníku s Brnem a strašně se mi líbila atmosféra. I když se vlastně sestupovalo, lidi neuvěřitelně fandili. To byl další z důvodů, proč jsem si vybral Baník. Atmosféra kolem se mi moc líbila.

Máte představu o tom, co vás v druhé české lize čeká?

Popravdě moc ne. S Ružomberokem jsme hráli pár přípravných zápasů proti týmům z druhé české ligy. Pamatuju si Vlašim, Frýdek-Místek, Opavu. Bude to pro mě ale něco nového. Rozhodně se na to musíme během léta kvalitně připravit, každý soupeř se na nás bude chtít vytáhnout. Vím, že nás náročná sezona.

31
Ondřej
Šašinka
6
Daniel
Tetour
18
Tomáš
Zajíc
11
Nemanja
Kuzmanovič
15
Patrizio
Stronati
25
Jiří
Fleišman
21
Daniel
Holzer
7
Martin
Fillo
5
Adam
Jánoš
16
Jan
Laštůvka